Nowi członkowie obsady filmu ""Diuna: część druga""

Christopher Walken dołączy do obsady obsypanej nagrodami, ekranizacji powieści science fiction, napisanej przez Franka Herberta. Aktor wcieli się w arcyważną postać Shaddam IV, Imperatora Padishah, władcy całego wszechświata Uniwersum Diuny. Twórcy poinformowali również o drugim nowym członku obsady. W rolę córki imperatora wcieli się brytyjska aktorka Florence Pugh, którą we wrześniu tego roku będziemy mogli oglądać w produkcji Olivii WIlde, "Don't Worry Darling".

W filmie wystąpią również aktorzy znani z pierwszej części: Timothee Chalamet, Zendaya, Dave Bautista, Josh Brolin i Rebecca Ferguson.

Cień króla w pierwszej części filmu "Diuna"

mat.prasowe

Cesarz Shaddam IV odgrywa znaczącą rolę w powieści Franka Herberta Diuna, postać ta jednak nie pojawiła się w pierwszej części Diuny. Twórcy zdecydowali się przetrzymać widza, budując oczekiwanie na przybycie złoczyńcy. Kontynuacja będzie dotyczyć drugiej połowy, powstałego w 1965 roku, opowiadania o świecie Diuny. Cień imperatora wisiał nad pierwszą częścią, to z jego królewskiego dekretu, Ród Atrydów zostaje mianowany do przejęcia władzy nad pustynną planetą Arrakis. Również przez jego intrygi Ród Harkonnen jest w stanie brutalnie odzyskać swoje wpływy nad Arrakis z pomocą królewskich żołnierzy Sardaukaru. 

Kiedy zobaczymy "Diuna: część druga"?

Dune: Część druga rozpocznie się latem tego roku, a jej premiera będzie miała miejsce w 2023 roku.