"Chocolate Cherry" lansują profesjonaliści, m.in stylistka fryzur takich gwiazd jak Bella Hadid, Chloë Sevigny czy Maude Apatow. Wszystko wskazuje na to, że będzie to najczęściej zamawiana koloryzacja w salonachni na jesień 2022. 

Chocolate Cherry to najmodniejsza koloryzacja tej jesieni

Ostatnie sezony należały do różnych wersji "copper red" (fanką rudych włosów była nawet Gigi Hadid!), ale nie da się nie zauważyć, że ostatnio mocno przebija się klasyczny brąz w odświeżonej wersji. Nawet Hailey Bieber zrezygnowała z blondu na rzecz mlecznej czekolady. Tym razem fryzjerzy proponują ciemniejszą wersję z czerwonymi refleksami. Stąd nazwa "Chocolate Cherry", czyli śliwka w czekoladzie. Brzmi pysznie, a wygląda jeszcze lepiej. 

Ambasadorką tego koloru właśnie została aktorka Grace Van Patten. Gwiazda serialu "Tell Me Lies" zdecydowała się za namową Jenny Perry (to właśnie ona zajmuje się włosami Belli) odświeżyć swoją fryzurę. Efekt "wow "gwarantowany - wystarczy spojrzeć na zdjęcie poniżej. Kolor jest jednocześnie kobiecy, ale delikatnie gotycki i zmysłowy. Co ważne, 25-latka była wcześniej blondynką, więc to diametralna zmiana w jej wyglądzie. Teraz Grace mogłaby z powodzeniem zagrać w nowej produkcji o wampirach, czy właśnie w gotyckim romansie. 

"To flirt z fenomenem rudych włosów bez przechodzenia w całości na miedziane tony" - stwierdza Perry. "Piękne jest to, że ten kolor zostanie z nami na dłużej, nie utlenia się tak szybko. Może zostać z nami nawet do trzech miesięcy!"

A jak zachować ten efekt na dłużej? Zaleca się połączenie szamponu i odżywki dla włosów farbowanych dla rudych i brunetek (z przewagą tych drugich), aby odcień nie zrobił się "płaski". 

Kosmetyki do włosów farbowanych