Chiński Nowy Rok to data ruchoma. Zmienia się co roku, ale zawsze przypada pomiędzy 21 stycznia a 20 lutego. Decyduje o tym kalendarz księżycowy, który opiera się na fazach Luny i zazwyczaj jest 21-51 do tyłu za kalendarzem gregoriańskim stosowanym na całym świecie. Nowy rok w Chinach rozpoczyna drugi nów księżyca po przesileniu zimowym. Według horoskopu Chińskiego powitamy Rok Drewnianego Smoka Yang. Oficjalnie rozpocznie się 10 lutego 2024 roku.

Chiński Nowy Rok 2024: Drewniany Smok

Smok jest jednym z najbardziej pomyślnych znaków chińskiego zodiaku. Lata, pływa, kroczy po lądzie i podróżuje między wymiarami. Reprezentuje siłę i odwagę, ale też jest symbolem pokoju. Mówi się, że Rok Smoka to rok pomyślności, w którym rozkwitają innowacje, a my z odwagą wkraczamy w swoją autentyczność.

Uważa się, że smocza energia wyostrza inteligencję. Pomaga lepiej zrozumieć otaczający nas świat. Spodziewaj się więc głębokich przebudzeń, chwil "aha" i mądrości, która da o sobie znać w miarę upływu czasu. Żywioł Drewna zmiękcza i spowolnia żar Smoka. Zodiakalne Smoki bywają zaciekłe. Chcą wszystko pospieszać. Zdarza się, że kierują się ego, zamiast sercem, lecz drewno to równoważy. 

Smok Drewna jest pewny siebie i działa w sposób uporządkowany. Żywioł drewna pozwala mu skupić się na budowaniu solidnych fundamentów.

Energia drewna wskazuje na rozwój. Sezon Wiosny jest związany z żywiołem Drewna. Wraz z jej nadejściem Rok Smoka pomoże nam stworzyć nowe początki. Posiejemy świeże nasiona intencji i pozwolimy kwitnąć swojemu ogrodowi. Otrzymamy odwagę, aby kierować się sercem oraz podjąć nowe przedsięwzięcia.

Kolorem 2024 roku będzie zieleń połączona z żywiołem drewna i czakrą serca.

Rok Smoka wpłynie na relacje

Tematy związane z relacjami będą motywem przewodnim Roku Smoka. Czas na większą niezależność i autentyczność w relacjach. Cecha Yang, która łączy się ze Smokiem Drewna, wskazuje na zdecydowanie, podejmowanie działań oraz bycie stanowczym i odważnym w swoich krokach. Stwórz nowe granice korzystne dla Ciebie i Twoich bliskich. 

Jak pracować z energią Smoka Drewna Yang?

Rok Smoka Drewna Yang to najlepszy czas na rozpoczęcie nowego związku lub biznesu. W tym roku poszerzysz swoje horyzonty. Los wynagrodzi Twoją pewność siebie. Sukces odniesiesz zwłaszcza kierując sercem. Znajdź odwagę potrzebną do życia życiem swoich marzeń.

Na tegorocznej energii największe korzyści odniesie technologia, sztuczna inteligencja i przemysł kreatywny.

Wskazówki Feng Shui na Rok Smoka:

  • Począwszy od 23 stycznia 2024, oczyść swój dom z bałaganu
  • Udekoruj swoje wnętrza kolorem czerwonym, zielonym lub żółtym – to szczęśliwe kolory w roku smoka
  • Powitaj ten rok nosząc czerwone ubrania
  • Zakończ wszelkie niedokończone projekty lub relacje, aby stworzyć przestrzeń na nowe początki.