Chiński Nowy Rok

Chiński horoskop składa się z 12 znaków: szczura, woła, tygrysa, królika, smoka, węża, konia, kozy, małpy, koguta, psa i świni. Chiński Nowy Rok, nazywany także Festiwalem Wiosny, nie ma jednej określonej daty, ale zawsze odbywa się pomiędzy 21 stycznia i 20 lutego, w zależności od tego kiedy w kalendarzu księżycowym wypadnie pełnia. W 2020 roku pierwszym dniem Chińskiego Nowego Roku jest 5 lutego. To dzień, który poświęca się na modlitwę do bogów i odgania złe duchy. Chiński Nowy Rok to najdłuższe wolne od pracy święto w tym kraju. Rozwiesza się wtedy czerwone dekoracje, przygotowuje specjalne, świąteczne potrawy i spędza czas z bliskimi, a także obserwuje największy na świecie pokaz fajerwerków. Świętowanie nowego roku kończy się słynnym Festiwalem Latarni. 

Rok szczura 

Szczur to pierwszy ze zwierzęcych znaków w chińskim horoskopie, a jego ziemski składnik to woda. We wschodniej kulturze zwierzęta te są symbolem majątku i dostatku. Ze względu na liczebne rodziny jakie zakładają, pary oczekujące dzieci, zwracają się do nich w modlitwie. Reprezentują nowy początek, początek nowego dnia. Osoby urodzone pod znakiem szczura zazwyczaj są optymistami, są energiczne i lubiane przez innych ze względu na ich wysoki poziom empatii i życzliwość. Zodiakalne szczury potrafią być skąpe i zawsze oszczędzają pieniądze. Ten zna najlepiej odnajduje się w towarzystwie woła, smoka i małpy, a powinien unikać związków z koniem, kozą oraz królikiem. Szczęśliwym kolorem szczura jest niebieski, numerem - 2, kwiatem - lilia, a kierunkiem miłości zachód. Nieszczęście temu znakowi może przynosić natomiast kolor żółty i brązowy, oraz numery 5 i 9. Szczury najlepiej odnajdują się w różnorodnych kreatywnych zawodach i zdecydowanie bardziej wolą pracować w pojedynkę, niż w grupie. Zawsze zwracają uwagę na detale, a często brakuje im odwagi. 

Szczęśliwe miesiące dla zodiakalnych szczurów w 2020 to marzec, wrzesień i listopad, nieszczęśliwe - kwiecień, lipiec i październik. 

Towarzyska czy przebiegła? 

Z okazji Chińskiego Roku marka Factory Annopol i Factory Ursus przygotowała wyjątkowy konkurs. Osoby urodzone pod znakiem szczura wyróżniają się pewnymi cechami. Są inteligentne, wyrafinowane, towarzyskie, czarujące, rodzinne, pracowite, ambitne, przebiegłe, lubią pieniądze, uwielbiają plotki i wyczuwają niebezpieczeństwo. Wystarczy, że w komentarzu pod postem konkursowym na fanpage'ach Factory Annopol i Factory Ursus odpowiesz na pytanie: Z którą z cech przypisywanych do znaku szczura najbardziej się utożsamiasz. Nagrodą w konkursie są trzy karty podarunkowe na zakupy w Factory w Warszawie. Konkurs trwa do 31.01, godz. 23:59. 

Biorąc udział w konkursie, automatycznie akceptujesz warunki regulaminu: Factory Annopol, Factory UrsusKonkurs trwa od 25 do 31.01 na fanpage’ach Factory Annopol i Factory Ursus.