Jeśli zauważyłaś, że kosmetyki, których używasz na co dzień, nie do końca dają takie efekty, jakich oczekiwałaś, albo mimo regularnej i starannej pielęgnacji twoja skóra wciąż nie jest idealna, pora przyjrzeć się jej bardziej uważnie. Być może nie do końca prawidłowo jesteś w stanie określić potrzeby swojej skóry? A może twój krem czy serum zostały kupione pod wpływem impulsu, a nie dlatego, że ten produkt w pełni pasuje do twojej cery? Jeśli takie wątpliwości pojawiają się w twojej głowie, pora je wyjaśnić, a także zadbać o to, by twoja codzienna rutyna pielęgnacyjna była w pełni przemyślana i najlepsza z możliwych. Pomoże ci w tym cyfrowa diagnoza skóry, z której możesz skorzystać w wybranych perfumeriach Sephora.

Content Studio

Na czym polega cyfrowa diagnoza skóry?

Badanie skóry odbywa się w trakcie bezpłatnej konsultacji z ekspert ds. pielęgnacji Sephora. W czasie spotkania konsultant przeprowadza cyfrową diagnozę urządzeniem Skin Diagnosis, omawia jej wyniki i przedstawia najlepszy dla ciebie plan pielęgnacji. Proponuje także konkretne kosmetyki, które w pełni zaspokoją potrzeby twojej skóry, by wyglądała zdrowo i promiennie. Brzmi wspaniale? No pewnie! Zobacz, jak taka konsultacja przebiega krok po kroku. 

Krok pierwszy – kwestionariusz

Zanim twoja skóra zostanie poddana cyfrowej diagnozie, dostajesz od skincare experta krótki kwestionariusz do wypełnienia. Zaznaczasz w nim, w jakim przedziale wiekowym jesteś, których produktów używasz do porannej i wieczornej rutyny pielęgnacyjnej. Pojawia się także pytanie o to, jakiego efektu oczekujesz od kosmetyków: większego nawilżenia, redukcji zmarszczek, zaskórników, zmniejszenia worków pod oczami, a może ujędrnienia lub zmatowienia skóry… Następnie określasz, na jakie czynniki najbardziej jest narażona twoja skóra, typu: zanieczyszczenie powietrza, twarda woda czy promienie UV. Gdy te wszystkie informacje zostają zapisane w urządzeniu Skin Diagnosis, konsultant przechodzi do kolejnego etapu, czyli skanowania skóry.

Content Studio

Krok drugi – skanowanie skóry

Urządzenie do cyfrowej diagnozy skanuje twarz w trzech kluczowych miejscach – na czole, by ocenić kondycję skóry w strefie T, na policzku, bo tam zazwyczaj cera jest najbardziej przesuszona, oraz w okolicy oka, gdzie najwcześniej pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Urządzenie, zanim rozpocznie się skanowanie, jest dokładnie dezynfekowane. Najlepiej, jeśli przed diagnozą zdecydujesz się na zmycie makijażu, ale jeśli nie chcesz tego robić, to nie musisz, badanie i tak będzie miarodajne. W czasie trwającego kilka minut skanowania określane są podstawowe parametry skóry, takie jak: poziom nawilżenia, wydzielanie sebum, widoczność porów i zmarszczek.

„Gdy porównamy parametry z policzka i czoła, możemy zweryfikować średni poziom nawilżenia. Okolica oka z kolei ma najmniej gruczołów łojowych, więc skóra w tym obszarze jest najbardziej  narażona na pojawienie się linii i zmarszczek – tłumaczy Karolina Miros, skincare expert Sephora. 

Krok trzeci – omówienie wyników diagnozy

Skany kolejnych partii skóry są analizowane przez urządzenie, które pokazuje procentowe wyniki. Czy 60 procent nawilżenia skóry to dużo czy mało? Dużo! Ale tego wszystkiego dowiesz się od konsultanta, który dokładnie omawia wyniki diagnozy skóry. Proponuje również, jak uzupełnić lub zmodyfikować codzienną rutynę pielęgnacyjną, żeby jak najlepiej pasowała do potrzeb skóry. To jest też moment na zadanie pytań i wyjaśnienie twoich wątpliwości dotyczących pielęgnacji. 

Content Studio

Krok czwarty -  dobór kosmetyków dopasowanych do twojej skóry

Produktów w perfumeriach Sephora są tysiące, więc i tutaj dostajesz wsparcie skincare experta. Posługując się swoim doświadczeniem, przeprowadzoną cyfrową diagnozą i znajomością produktów konsultant dobierze ci zestaw do pełnej codziennej pielęgnacji. Wybierając kosmetyki, bierze pod uwagę potrzeby skóry (nawilżenie, brak blasku, niedoskonałości, pierwsze oznaki starzenia, utrata jędrności) i to, jakie są twoje preferencje kosmetyczne, czyli jakie konsystencje i zapachy lubisz, czy masz czas na dodatkowe zabiegi (np. masaże). Wtedy poleci ci także odpowiednie akcesoria, np. rollery czy kamienie gua sha. 

Krok piąty – efekty konsultacji dostajesz e-mailem

Jeśli chcesz zachować wiedzę na temat kondycji swojej skóry i listę polecanych produktów, możesz otrzymać te wszystkie informacje mailem na koniec konsultacji. Przydadzą ci się w czasie kolejnych zakupów produktów pielęgnacyjnych w Sephora, co więcej, za jakiś czas możesz powtórzyć cyfrową diagnozę skóry i porównać, jak się zmieniły jej najważniejsze parametry. 

Materiały prasowe

Odkryj skureczne składniki aktywne, czyli akcja „Zaufaj nauce”

Ponieważ w branży kosmetycznej nieustannie pojawia się mnóstwo nowości, a w ich gąszczu łatwo się pogubić, w perfumeriach Sephora trwa akcja „Zaufaj nauce”, w której największy nacisk został położony na kosmetyki ze sprawdzonymi i przebadanymi składnikami aktywnymi. 

„Jest spora grupa osób, które szukają bardziej zaawansowanych produktów. Właśnie im akcja „Zaufaj nauce” pokazuje, jak nowoczesne składniki aktywne i innowacyjne technologie opatentowane przez marki kosmetyczne mogą wpływać na poprawę kondycji skóry” – mówi Karolina Miros, beauty trener Sephora. 

Eksperci Sephora w czasie konsultacji po cyfrowej diagnozie skóry w pierwszej kolejności wybierają produkty, które mają zaawansowane formuły i składniki z naukowo potwierdzoną skutecznością. Sporo mówią także o konieczności codziennego nakładania na twarz kosmetyków z filtrami, żeby ochronić skórę przed promieniami UV i co za tym idzie - przedwczesnym starzeniem.
A jeśli chcesz się dowiedzieć już dzisiaj, który krem ma innowacyjną formułę z retinolem, jakie serum z witaminami C i E wyrówna koloryt skóry lub który produkt dobrze zabezpieczy skórę przed promieniowaniem UV, zajrzyj koniecznie do naszej galerii.