Nowa linia kosmetyków do pielęgnacji N°1 DE CHANEL

Nad ekstraktem z czerwonej kamelii naukowcy laboratorium Chanel Open Sky położonego na południu Francji pracowali 10 lat. Podstawą ich odkrycia jest to, że kwiat ma unikalną cząsteczkę, która przeciwdziała „starzeniu się” skóry i walczy z jej matowieniem i zmęczeniem. Skóra starzeje się w wyniku różnych wewnętrznych i zewnętrznych agresorów: zmian hormonalnych, stresu, nadmiernej ekspozycji na słońce czy zanieczyszczeń powietrza. Ekstrakt z czerwonej kamelii jest nasycony przeciwutleniaczami, więc ma pomagać komórkom lepiej i dłużej funkcjonować.

Co wchodzi w skład linii N°1 DE CHANEL?

 

Przede wszystkim to pierwsza kolekcja kosmetyków Chanel, która wprawdzie jest zdominowana przez pielęgnację, ale są tu także kosmetyki do makijażu. Takie, które pielęgnują! Wśród nich jest rewitalizujący podkład do twarzy w 20 odcieniach, a także delikatnie napigmentowany balsam do ust i policzków. Oba działają tak, że skóra wygląda na świeżą, rozświetloną, ale makijażu po prostu nie widać. Chanel wie, że perfekcyjna naturalna cera ikonicznych paryżanek to współcześnie bardzo pożądany efekt. 

Podstawą linii N°1 DE CHANEL jest oczywiście klasyczna rutyna pielęgnacyjna: serum, krem, krem pod oczy, tonik, ale także puder zamieniający się w piankę do mycia twarzy i rewitalizująca mgiełka zapachowa na bazie wody kameliowej stworzona przez Oliviera Polge.

 

N°1 DE CHANEL to krok ku zrównoważonym działaniom

 

N°1 DE CHANEL to pierwsze kosmetyki marki, które można uzupełniać. Nasadka kremu rewitalizującego wielokrotnego napełniania nie jest wykonana z solidnego plastiku a ze zmiażdżonych nasion kamelii jako produktu ubocznego w produkcji kosmetyków. A te zawierają aż 97% składników pochodzenia naturalnego. Waga buteleczek i opakowań została zmniejszona o 30% (niższe koszty wysyłki oznaczają mniejszy ślad węglowy dla każdego produktu). W nadrukach emblematów i informacji o kosmetykach użyto tuszy organicznych, usunięto opakowania i ulotki papierowe, zredukowano plastik z wykorzystaniem szkła z recyklingu.

 

Ile kosztują kosmetyki z linii N°1 DE CHANEL?

 

9 produktów ułożono na półce cenowej w rozpiętości od 212 złotych za balsam do ust i policzków do 502 złotych za serum rewitalizujące. Wszystkie kosmetyki z linii wraz z cenami znajdziecie w naszej galerii.