Pokaz Chanel haute couture - miejsce
Miejsce pokazu Chanel haute couture jesień-zima 2017/2018 was nie zdziwi. Karl Lagerfeld po raz kolejny wykorzystał potencjał paryskiego Grand Palais. Tym razem we wnętrzach hali rozstawił... Wieżę Eiffla, a dokładnie jej nieco zmniejszoną kopię (chociaż goście podobno zastanawiali się, czy aby na pewno nie jest prawdziwa). Zaproszenie na prezentację kolekcji francuskiego domu nawiązywało do scenografii - na pocztówkach Karl nadrukował obraz Roberta Delaunaya "La Tour Eiffel" z 1926 roku.

Pokaz Chanel haute couture - kolekcja
Karl Lagerfeld jak zwykle wyszedł od tweedu. Klasycznemu żakietowi Chanel nadmuchał ramiona, wydłużył go, przyszył asymetrycznie guziki i zestawił z kapeluszem oraz spódnicą midi wykonanymi z tego samego materiału, w tym samym kolorze. W ten sposób stworzył zestawy très français, idealne do spacerowania po Paryżu, najlepiej pod samą Wieżą Eiffla. Mocnym punktem jego kolekcji dla Chanel były też sukienki - odsłaniające obojczyki albo z głębokim dekoltem w kształcie litery "V", noszone z długimi rękawiczkami i sznurem pereł. Pokaz zakończyła tradycyjnie modelka w sukni ślubnej - marszczonej pod biustem, z kokardą i tiulem ułożonym tak, by imitował białe róże.

Pokaz Chanel haute couture - goście
W pierwszym rzędzie pokazu Chanel zasiedli m.in. ambasadorzy marki - Kristen Stewart, Pharrell Williams, a także Julianne Moore, Katy Perry i Tilda Swinton. W Paryżu nie zabrakło także polskich blogerek: Jessiki Mercedes i Kasi Tusk.

Chanel haute couture jesień-zima 2017/2018 - GALERIA>>