Drugi tydzień czerwca zaczął się szczególnie dla branży modowej: Chanel zaprezentowało swoją kolekcję 2021/22 Métiers d'art we Florencji. Na tę okazję wybieg przeniósł się do Stazione Leopolda, klimatycznego dawnego dworca kolejowego z początków XIX wieku, a samo wydarzenie podzielono na kilka części. Idąc za długą czarną wstęgą zgromadzeni goście, przyjaciele marki, redaktorki mody, stylistki, influencerki i buyerzy, mogli zawitać do pierwszej sali, gdzie zaplanowano projekcję trzech sennych animowanych filmów studia REMEMBERS. Następnym przystankiem było miejsce pokazu - biała przestrzeń wypełniona plisowanymi zasłonami i kameliami oraz wielkim emblematycznym kwiatem Chanel stworzonym przez House of Lemarié.

W pierwszych rzędach zasiadły ambasadorki francuskiego domu mody z Penélope Cruz, Caroline de Maigret i Angele na czele. 

A na wybiegu? Morze czerni przetykane różem gumy balonowej, głęboki fiolet (często z satynowym połyskiem), złocisty beż, burgund i srebro oraz wzory inspirowane słynnym logotypem Chanel, tweedem, rozgwieżdżonym niebem i falami. Widzimy je na długich prostych płaszczach z jednym rzędem iskrzących się guzików, krótkich żakietach, sukienkach maxi i plisowanych mini, dziewczęcych kamizelkach, miękkich kaszmirowych swetrach i blezerach z piór. Uzupełniają je dodatki, takie jak geometryczne kapelusze, kokardy wpięte we włosy i kilogramy łańcuszków na szyi lub w talii.

Jak zachowywać się na statku? 5 zasad morskiego savoir-vivre>>

Copyright Chanel

Ostatni punkt wydarzenia miał miejsce zaraz po zejściu ostatniej modelki z wybiegu. Goście przenieśli się na afterparty do inspirowanej kolekcją przestrzeni, gdzie m.in. wystąpił zespół Le Feste Antonacci, a zaraz po nim piosenkarka Angele.

Kolekcja Chanel 2021/22 Métiers d'art dostępna jest we włoskich butikach od 8 czerwca 2022 r., a na całym świecie od 9 czerwca.

Gwiazdy na pokazie Chanel 2021/22 Métiers d’art show. Kreacje Penélope Cruz, Caroline de Maigret i Angèle olśniły publiczność>>