Ambasadorek ucieczki od zmieniających się jak w kalejdoskopie trendów jest w wyższych sferach coraz więcej. Koronowane głowy na czele z królową Letycją i księżną Kate pokazują, że idea outfit repeat doskonale sprawdza się w opływających złotem komnatach. Hollywoodzkie sławy z dumą pozują w projektach sprzed kilku dekad na czerwonych dywanach albo... udostępniają zawartość garderoby dorastającym dzieciom. Przykłady? Niedawno 19-letnia Apple Martin sięgnęła po kontrowersyjną suknię Gwyneth Paltrow z rozdania Oscarów w 2002 roku. Warto wziąć z niej przykład, kiedy przed urlopem zaczniemy przeglądać zakładkę ze zwiewnymi spódnicami maxi i lnianymi koszulami w ulubionej sieciówce. Być może łudząco podobne przewiewne stroje znajdziecie już w swoich szufladach. Warto dać im drugie życie, nawet jeśli kupiłyście je wiele lat temu. Dokładnie tak zrobiła Catherine Zeta-Jones. Zamiast kompletować walizkę podczas tygodni mody, spojrzała w przeszłość. 

Catherine Zeta-Jones w sukience z 2005 roku na wakacjach w Portofino. Aktorka spakowała do walizki słynną „revenge dress” Jessiki Simpson

Catherine Zeta-Jones, podobnie jak połowa internetu zauroczona estetyką „Tomato Girl”, wybrała się na europejskie wakacje. Wczoraj w towarzystwie Michaela Douglasa zwiedziała równie urokliwe co luksusowe Portofino. Na wizytę w uwielbianej przez celebrytów wiosce rybackiej wybrała długą fioletową sukienkę. Całość obszyta była połyskującymi cekinami. Głęboki dekolt w kształcie litery V odsłaniał opaloną skórę 53-latki. Niżej uwagę zwracała obniżona talia, marszczenia i zwierzęcy wzór w odcieniach różu i turkusu. Wdzięcznie poruszający się dół uszyto z prześwitującej tkaniny.

MEGA/GC Images/Getty Images

MEGA/GC Images/Getty Images

Robi wrażenie, prawda? W opisie nie zawarłyśmy jednak najbardziej wyjątkowej cechy tego projektu. Gwiazda „Wednesday” nie jest pierwszą znaną z wielkiego ekranu osobistością, która włożyła fioletową sukienkę. W 2005 roku dokładnie ten sam model miała na sobie Jessica Simpson. Piosenkarka i businesswoman zjawiła się w niej na ceremonii VH1's Big In '05 Awards. Szybko została okrzyknięta „sukienką zemsty”. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się bowiem zaledwie miesiąc po rozstaniu Jessiki z eksmężem Nickiem Lacheyem.

KMazur/WireImage/Getty Images