"Wednesday": szczegóły serialu

"Rodzina Addamsów" to serial, który zna chyba każdy z nas, a mroczna rodzinka skradła nasze serca wielu! Dlatego jeśli tęskniliście za tą dość ekscentryczną rodziną już niedługo ponownie będziecie mogli się z nią spotkać. Netflix jakiś czas temu ogłosił produkcję serialu, który skupi się na pokazaniu historii tytułowej "Wednesday", czyli córki Morticii i Gomeza. Jego reżyserią oraz produkcją zajmie się nie kto inny jak Tim Burton, który znany jest ze swojego zamiłowania do wszystkiego co mroczne i dziwaczne. Do tej pory reżyser stworzył takie hity jak "Edward Nożycoręki", "Gnijąca Panna Młoda" czy "Sok z Żuka". I właśnie dlatego nie wyobrażamy sobie aby ktoś inny mógł stanąć za kamerą w produkcji o Wednesday!

"Wednesday": fabuła

Serial ma być produkcja skierowaną głównie do nastoletnich widzów, która będzie łączyć elementy historii dla młodych dorosłych z kinem grozy. Wednesday Addams, córkę Morticii i Gomeza, zobaczymy w czasach studiów w Nevermore Academy. Jej postać będzie mierzyć się z nadprzyrodzoną zagadką sprzed lat, problemami miłosnymi, swoimi zdolnościami parapsychologicznymi oraz udaremnieniem serii morderstw sprzed lat. Pierwszy sezon serialu ma składać się z 8 odcinków, a jego scenarzystami są Alfred Gough i Miles Miller. Netflix nie ogłosił jednak jeszcze daty premiery, ale zdradził kto wcieli się w tytułową rolę.

"Wednesday": Jenna Ortega jako Wednesday Addams

W tytułową bohaterkę serialu wcieli się Jenna Ortega, 18-letnia amerykańska aktorka, którą do tej pory mieliśmy okazję zobaczyć w takich filmach jak "IronMan 3", "The Fallout" oraz serialach "You" oraz "Jane the Virgin".

"Wednesday": Catherine Zeta-Jones dołącza do obsady  

Jak podaje Variety, Catherine Zeta-Jones dołączyła do obsady nowej produkcji Netflixa i Tima Burtona. Aktorka wcieli się w rolę Morticii Addams, czyli matkę tytułowej bohaterki oraz jej brata Pugsleya, a także żonę Gomeza, którego zagra Luis Guzmán ("Traffic", "Narcos")

Zeta-Jones w ostatnim czasie wystąpiła w kilku projektach telewizyjnych, m.in. „Feud: Bette and Joan” dla FX oraz „Queen America” dla Facebook Watch. Aktorka zdobyła Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę w musicalu „Chicago” w 2003 roku. Jej inne znane role filmowe to „Maska Zorro”, „Osaczeni” i „Ocean's 12”.