Kanye West wrócił po latach na Paryski Tydzień Mody jako projektant i zadbał o to, by mówiono o nim jeszcze chwilę po zakończeniu PFW. Z jednej strony z powodu osobliwego show, w którego finale swój debiut raperski (a może performance?) zaliczyła jego córka - North West, a z drugiej dzięki zaskakującej kolekcji. Ubrania projektu Westa były pełne kontrastów: krótkie topy przypominające staniki i bluzy z kominiarkami, nadmuchane klapki do puchowych kurtek (z których dosłownie wychodził puch!), moon bootsy do odsłoniętych brzuchów. Wszystko to ubrał w charakterystyczną dla siebie paletę barw, to jest wypraną, kremową i beżową oraz odszył z wełny, muślinu, flauszu.

North West rapuje na pokazie Yeezy. Zobacz>> 

O ile sama kolekcja Kanye'a Westa przyjęta została dość ambiwalentnie przez krytyków mody, buyerów i potencjalnych klientów, o tyle buty Yeezy Season 8 szybko stały się internetowym fenomenem: z prędkością światła ich zdjęcia rozchodzą się po sieci, dorobiły się kilku przezabawnych memów, a do tego na Twitterze rozgorzała prawdziwa dyskusja na ich temat (mniej lub bardziej poważna). Wszystko z powodu ich bardzo oryginalnego wyglądu - internauci porównywali poszczególne modele butów Kanye'a Westa do nadmuchanych domowych kapci, stóp dinozaurów, śniegowców czy wypchanych zjeżdżalni, wyszczególniając znikomą praktyczność i absurd projektów Yeezy Season 8.

Czy słusznie? To pewnie oceni sam muzyk-projektant w kolejnym sezonie, kiedy usiądzie do analizy słupków sprzedażowych oraz my sami, jeśli jesienią 2020 ujrzymy armię Yeezy Season 8 na zdjęciach street fashion. 

Jak konkretnie wyglądają buty projektu Westa? Po zdjęcia z pokazy Yeezy jesień-zima 2020/2021 zajrzyjcie do naszej galerii.