Buty - trendy wiosna-lato 2014

Co tu dużo mówić. Trendy na wiosnę i lato 2014 w sekcji "buty" są, delikatnie mówiąc, kontrowersyjne. Przynajmniej jeśli bierzemy pod uwagę tendencje dyktowane przez największe domy mody. Jeśli im wierzyć, także w sieciówkach będziemy święcić powrót ostrych czubków, szpilek wiązanych wokół kostki, ciężkich, sportowych platform z tworzyw sztucznych i... gladiatorek. Trudno Ci się w tym wszystkim odnaleźć? Mamy dla Ciebie jeszcze jeden zaskakujący news - w nadchodzącym sezonie swój wielki debiut zaliczy luksusowa wersja... basenowych klapek. Brzmi źle, ale wygląda o dziwo nienajgorzej. W końcu nawet największe porywy wyobraźni projektantów muszą się sprzedać. Modne buty na wiosnę-lato 2014 zachwycą przede wszystkim zwolenniczki artystycznej awangardy.

Modne buty wiosna lato 2014, Anteprima, fot. Imaxtree

Trendy wiosna-lato 2014: modne szpilki, słupki, koturny 

Buty na wiosnę-lato 2014 z wybiegów spokojnie mogą uchodzić za dzieła sztuki użytkowej. Ich obcasy przypominają złote klatki, metalowe kule, pałąki i figury przestrzenne. Te bardziej klasyczne stabilnie podtrzymują słupki w kształcie klocków i prostopadłościanów. Oprócz lekcji geometrii, projektanci dają nam też wykład ze sztuki. Koturny butów Dolce&Gabbana wyglądają jak ceramika i płaskorzeźby, inne opierają się na obcasach zdobionych rzeźbieniami kolumn doryckich i muszli. 

Buty Dolce and Gabbana, wiosna lato 2014, fot. Imaxtree

 

Buty na wiosnę-lato 2014: sportowe klapki i ortopedyczne wiązania

Kogo należy "winić" za modę na basenowe klapki w wersji lux? Internet nie oszczędza domu mody Chloé, ale wśród opinii są też te superpozytywne.

Chloé klapki "basenowe" w luksusowej wersji. Buty, trendy wiosna lato 2014, fot. Net-a-porter.com

Ulica podchwyci trend? Być może - pierwsze blogerki już przygotowały zdjęcia swoich stylizacji z udziałem kontrowersyjnych butów, a podobne modele widzimy w nowych lookbookach Zary. Sportowe buty na wiosnę 2014 to jednak dużo więcej: sneakersy DKNY, tenisówki Lacoste i "łyżwy" Gareth Pugh.

Dla równowagi: minimalizm

Na szczęście w tym kalejdoskopie trendów znalazło się miejsce dla minimalizmu i elegancji. Klasyczne satynowe sandałki promują Burberry, Elie Saab i Monique Lhuillier, skórzane znajdziemy w kolekcji Max Mary i Stelli McCartney.

Trendy wiosna lato 2014, buty, fot. Imaxtree

Modne buty - trendy wiosna lato 2014 GALERIA >>