Butter blonde to jeden z najbardziej urzekających kolorów włosów, jakie w ostatnich latach pojawiły się w trendach. Przypomina miękkie wnętrze kruchego croissanta, gorący waniliowy budyń i maślane ciastko obsypane cukrem. Wygląda naturalnie, charakteryzuje się idealnie zbalansowaną tonacją i wygląda niezwykle elegancko. Więcej plusów? Ten kolor jest prostszy w utrzymaniu niż chłodny blond i znacznie łatwiej jest go uzyskać. 

Maślany blond

Jako jeden z największych trendów w koloryzacji na 2021 rok butter blonde szturmem podbił instagramowe profile stylistów włosów i francuskich influencerek. Wybrałyśmy kilka postów-inspiracji, które warto mieć pod ręką podczas następnej wizyty u fryzjera, jeśli właśnie narobiłyśmy Wam ochoty na romantyczny, maślany efekt:

Jak pielęgnować blond włosy?

Na to pytanie niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Blond zawsze wymaga dużo uwagi w codziennej pielegnacji, jednak do każdej tonacji i typu włosów powinniśmy podejść indywidualnie. Najważniejszymi produktami w kosmetyczce każdej "maślanej blondynki" powinien być silnie nawilżający szampon, który przy okazji nada pasmom połysku i je wygładzi oraz głęboko regenerująca odżywka. Tak jak wspominałyśmy wcześniej, najlepiej jeśli kosmetyki będą dedykowane Twojemu odcieniowi włosów. W przypadku koloryzacji butter warto postawić na serię Blond Life marki JoicoBlondme od Schwarzkopf Professional, Alchemic w wariancie Golden od Davines i maskę koloryzującą Colour Refresh Vanilla 10.32 z oferty Maria Nila, która pięknie odświeży maślany odcień. Nie zapomnijcie też o olejku, który wykończy pielęgnację i codzienną stylizację, np. 3 Miracle od Aussie lub Rozpieszczający Fluid Authentic Beauty Concept

Czytaj też: Paryski blond – z tej koloryzacji słyną francuskie it-girls. Jak ją uzyskać? 4 wskazówki>>