Kapryśna angielska pogoda znalazła odzwierciedlenie w nowej odsłonie linii Burberry Prorsum Resort. Choć może to uchodzić za banał, jednak wcale nim nie jest, zwłaszcza, że jedną z inspiracji była również poezja (a konkretnie stare okładki książek) oraz styl vintage. W ten sposób objawia się subtelna i pełna uroku międzysezonowa kolekcja brytyjskiej marki.

Cała kolekcja bazuje na sylwetkach o wydłużonych i smukłych proporcjach z podkreśloną talią. Królują ołówkowe spódnice midi, wykonane z fantazyjnych tkanin o wyraźnej fakturze, takie jak pióra, czy duże, okrągłe łuski. Są zestawiane ze zmysłowo rozpiętymi koszulami, lub dopasowanymi sweterkami z nadrukami ręcznie rysowanych okładek książek. Ponadto klasyczny trencz Burberry pojawia się w nowej odsłonie. Zyskuje militarne akcenty, lub wręcz przeciwnie, uszyty z koronki skłania się w delikatną, pełnej dziewczęcego uroku stronę. Nie brakuje także propozycji na wieczór. Długie suknie, swoim krojem przypominają te antyczne. 

Linia Burberry Prorsum Resort 2015 jest pełna graficznych motywów. Oprócz wspomnianych wcześniej inspiracji pochodzących z okładek książek, jakby znalezionych na pchlim targu, są też ekspresyjne ręcznie malowane grafiki. W te abstrakcyjne impresje wkradają się także pojedyncze słowa, sentencje, które przewijają się na płaszczach, bluzkach oraz spódnicach. Wydają się być manifestem całej kolekcji. Kolekcję uzupełniają liczne gradienty, a także rozmyte, akwarelowe barwy z pojedynczymi akcentami intensywnych czerwieni, czy pomarańczy.

Burberry Prorsum Resort 2015, galeria >>>