Niektórzy twierdzą, że to zjawisko wzięło się z fascynacji świata mody syrenami. Być może. Ten niezwykły trend przyniósł powiew świeżości na wybiegi. Etro zaproponowało coś pomiędzy – ulizane włosy z falami mocno przylegającymi do czoła. Jednak najbardziej zaskakujące byłe fryzury z wybiegu Miu Miu. Modelki wyglądały, jakby wyszły na wybieg jedynie przeczesawszy dłońmi swoje pasma, które miały już dość długi żywot. Inna propozycja była na pokazie Prady. Modelki zaprezentowano z szerokimi opaskami na ulizanych włosach, spod których na czoła dziewczyn wychodziły pojedyncze kosmyki wyglądające mocno nieświeżo.

Launchmetrics Spotlight/Od lewej: Etro, Miu Miu, Prada

Fryzury celowo stylizowane na lekko zwilżone lub delikatnie natłuszczone skutecznie przyciągają uwagę. Wysoki połysk? Z tym trendem jest gwarantowany. To mocne i nowoczesne rozwiązanie, które bez dwóch zdań przyciąga uwagę. Stylizacje typu "sleek hair" oferują sporo możliwości – można je gładko zaczesać w ulubiony kucyk, kok lub zostawić rozpuszczone i zaczesać je za uszy. To doskonałe rozwiązanie, jeżeli znudziły się wam matowe, klasyczne uczesania.

Przyjaciółmi do wykonania takiej delikatniejszej wersji tego looku będą spraye i pianki mocno nabłyszczające. Spray Kemon And Shine skutecznie zwiększy połysk pasm i nada spektakularny efekt ulizanym kucykom, nie obciążając włosów.

Dla spektakularnego efektu można też przed spryskaniem włosów, użyć pianki Artego Rain Dance, która je dodatkowo zwilży. Produkt ma też w składzie wyciąg z zielonej kawy i keratynę, która ma właściwości zmiękczające.

Innym rozwiązaniem, które zapewni dodatkowo pielęgnację, jest użycie ulubionego, nabłyszczającego olejku do włosów. Niewielką ilością zapewnimy delikatny, naturalny połysk, ale nakładając odrobinę więcej, można łatwo stworzyć efekt mokrych włosów.

Równie efektownie, tak na co dzień, jak i do bardziej ekstrawaganckiej, futurystycznej stylizacji, sprawdzi się serum do włosów Artego Rain Dance. Ten kosmetyk zabezpiecza kosmyki przed promieniami UV i dodaje im pięknego blasku. W dłuższej perspektywie, przy regularnym stosowaniu, zapewni miękkie i zdrowe pasma dzięki drogocennym składnikom takim jak olej tsubaki, arganowy i kameliowy.

Niezależnie od tego, czy przekonuje cię bezpieczna wersja fryzury sleek o wysokim połysku, czy może opcje o artystycznym, nowoczesnym charakterze, z powyższymi produktami uzyskanie wymarzonego efektu jest na wyciągnięcie ręki. Niech twój najdłuższy okres bez mycia włosów będzie inspiracją do stworzenia własnej wersji tego zdumiewającego trendu.