Grier Henchy postanowiła nadać sukni marki Badgley Mischka swój własny rys w stylu Gen-Z. Kreacja, pierwotnie założona przez Brooke Shields w 2001 roku na Marshall Field's Fash Bash w Chicago Theater, ma prosty, ale elegancki krój. Posiada kwadratowy dekolt z delikatnymi, cienkimi ramiączkami i lekko rozkloszowany dół. Jednak tym, co naprawdę urzekło gapiów, były warstwy złotego haftu i kryształków, które zdobiły całość.

Górna połowa sukienki ozdobiona była niezliczoną ilością cekinów, przywodząc na myśl ryczące lata 20-te. Tuż poniżej talii sukienka przechodziła w prześwitujący materiał z jeszcze bardziej skomplikowanymi haftami. Grier połączyła sukienkę z chromowanymi szpilkami na pasku, odzwierciedlając minimalistyczne podejście swojej matki, rezygnując z jakichkolwiek akcesoriów i akcentując swoje naturalne rude fale.

J. Vespa/Getty Images

To nie pierwszy raz, kiedy Grier sięga do ponadczasowej garderoby swojej matki. W marcu pokazała się w czerwonym garniturze Dolce & Gabbana, wybranym wcześniej przez Shields do roli w filmie "Suddenly Susan". Moda nie jest jednak jedyną dziedziną, w której Grier podąża śladami swojej matki. Aspirująca modelka, która ma już podpisany kontrakt z IMG Models, wyraziła chęć przejęcia pałeczki po matce w branży modowej. Brooke Shields miała pewne obiekcje co do planów swojej córki, ale jednocześnie wspierała ją w jej marzeniach.

Podczas występu w programie "LIVE with Kelly and Mark", Shields podzieliła się swoją perspektywą na modelingowe ambicje Grier. "Nie będę twoim menadżerem", stwierdziła stanowczo Shields. "Będziesz z agencją. Będziesz miała świetną etykę pracy. To nie będzie komfortowe i będziesz mnie słuchać. Takie są moje zasady. I pójdziesz na studia". Aktorka podkreśliła, że obecna branża modelingu to "wyścig szczurów", a jej kulisy mogą być "po prostu brutalne".

Jednak mimo początkowych obaw, duet matka-córka połączył siły w kampanii Victoria's Secret w kwietniu 2022 roku, udowadniając, że Grier jest gotowa pójść śladami swojej mamy i stanąć w świetle reflektorów.