"Główną inspiracją do zaprojektowania mojej kolekcji ubiorów były ludzkie słabości, uzależnienia ujęte w nowoczesnym aspekcie tego zjawiska. Do wyboru tego tematu zainspirowały mnie obserwacje panujących w społeczeństwie zjawisk, które nas otaczają i w pewnym stopniu prowadzą ludzkość do autodestrukcji" opowiada Adrian Krupa

Projektant w swojej nowej kolekcji bierze na warsztat słabości, takie jak zakupoholizm, uzależnienie od blichtru oraz sławy czy fonoholizm i przekłada je na język mody. To dlatego na "Fun" składają się między innymi błyszczące tkaniny pokryte brokatem i lateksowa dzianina, a sylwetki przypominają przestrzenne rzeźby. Znaczące są tutaj motywy graficzne: dłoń symbolizuje sidła słabości, a gwiazdy i serca to nadużywane emotikony, które zastępują nam prawdziwe emocje. Całość spina barwna kolorystyka podszyta mrokiem i pełna kontrastów - to, jak wyjaśnia Adrian Krupa, nawiązanie do obrazów Stanisława Ignacego Witkiewicza. Ekscentryczny artysta nie tylko stosował podobne barwne zagrywki, ale sama jego biografia to akademicki przykład ulegania słabościom. Przy tym wszystkim nazwa "Fun" brzmi niezwykle gorzko, zdecydowanie aktualnie i całkowicie ironicznie. Taka zabawa wymyka się spod kontroli i jest jak rollercoaster, z którego trudno wysiąść - szczególnie, jeśli przez różowe gwiezdne okulary nie widzi się żadnego zagrożenia. 

Nowa kolekcja Adriana Krupy na sezon jesień/zima 2019/2020 to piętnaście sylwetek w "ejtisowym" stylu: błyszczące mini i balowe suknie, barwne garnitury, szmizjerki z brokatem, spódnice, kapelusze z przeskalowanymi rondami, biżuteria przypominająca zabawki, okulary i obuwie - wysokie szpilki oraz kozaki do połowy uda. 

Co ciekawe, cała kolekcja została własnoręcznie skonstruowana i zrealizowana przez projektanta - Adrian Krupa postawił sobie za cel pokazanie spektrum swoich możliwości projektowych i zrobić wszystko samodzielnie (od pomysłu i szkicu po odszycie modeli). "Najbardziej pracochłonną sylwetkę, w całości wykonaną z dzianiny, wydziergałem na drutach. Część ubrań została wyszyta ręcznie szklanymi koralikami, aby podkreślić nieoczywiste detale. Każdy z asortymentów cechuje duża dbałość o szczegóły i wygodę użytkowania, dlatego większość z nich wykończona jest podszewką" wyjaśnia. 

Adrian Krupa - kolekcja "FUN" na KTW Fashion Week 2019>>

Kolekcji towarzyszy zachwycająca sesja zdjęciowa, wykonana przez fotografa Kamila Kotarbę w przestrzeniach teatralnej willi. O makijaż modelek zadbały Joanna Wojniłko i Łucja Siwek, a o włosy - Kacper Miazek. Całą kampanię znajdziecie w naszej galerii.