Brodka już za chwilę rusza w trasę koncertową - tej jesieni zagra nowy materiał w takich miastach, jak Kraków, Gdańsk, Warszawa, Wrocław i Poznań. Pierwszy z nich będzie miał miejsce już za chwilę, bo 22 października. Podczas występów na żywo usłyszymy świetnie przyjęty album "BRUT", który jest piątym studyjnym wydawnictwem Brodki, utalentowanej i wszechstronnej artystki, spełniającej się jako wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, reżyserka klipów. Brodka tyle samo uwagi poświęca warstwie muzycznej, tekstowej, jak i wizualnej, więc można się spodziewać prawdziwie ekscytującego widowiska. Jego przedsmakiem są genialne klipy do "Hey Man" i Game Change", które podbiły internet.

"'BRUT' to coś wytrawnego, surowego, bez lukru. To także odwołanie do brutalizmu, stylu w architekturze, który zakłada, że najważniejsze są przestrzeń, forma, uwrażliwienie na właściwości stosowanych materiałów i nadawanie im nowych znaczeń" czytamy w informacji prasowej. Brodka śmiało odwołuje się tu też do brutalizmu, stylu w architekturze, który zakłada, że najważniejsze są przestrzeń, forma, uwrażliwienie na właściwości stosowanych materiałów i nadawanie im nowych znaczeń.

Brodka śpiewa piosenki Yeah Yeah Yeahs, Marii Peszek i PJ Harvey [ELLE Music Game]>>

Materiał, który znalazł się na albumie, powstał pod okiem producenta Oli’ego Baystona w londyńskim Flesh and Bone Studios. Jest bezkompromisowy i napędzany klasyczną sekcją rytmiczną, w którym pobrzmiewają echa punk rocka, trip hopu czy grunge’u, a pozagatunkowo: powidoki z przeszłości i tęsknota do lat 90. Przyciągają też teksty, które w tej warstwie otwierają między innymi dyskusję na temat roli płci, miedzą się ze stereotypami narzuconymi przez społeczeństwo oraz wyrażają potrzebę wyjścia z utartych konwenansów, tworząc figurę łączącą elementy kobiecości i męskości. 

Poniżej pełen rozkład koncertów ze zbliżającej się trasy koncertowej Brodki "BRUT":

22 października – Kraków, Klub Studio
30 października – Gdańsk, Stary Maneż
6 listopada – Warszawa, Stodoła
13 listopada – Wrocław, A2
14 listopada – Poznań, Tama

Bilety na koncerty Brodki kupicie na alterart.pl.