Pod koniec zeszłego roku wyszło na jaw, że HBO Max rezygnuje z serialu „Warszawianka” z Borysem Szycem w roli głównej. Przez wielu widzów tragikomedia w reżyserii Jacka Borcucha była typowana na murowany przebój. Nie mniej stała się ofiarą budżetowych cięć. Kierownictwo podjęło decyzję o sprzedaży praw do emisji dwunastoodcinkowego serialu innej platformie. Przez finanse ucierpieć mieli nie tylko filmowcy znad Wisły, ale także ze Skandynawii, Holandii i Turcji. Subskrybenci ceniący sobie rozrywkę w odcinkach nie mają jednak powodów do obaw. Najbliższe miesiące przyniosą im wyczekiwany drugi sezon „Odwilży” i zupełnie nowy serial kryminalny skierowany do fanów „teen dramy”.

„#BringBackAlice” to nowy polski serial HBO. Młodzieżowy kryminał opowie o mrocznych sekretach nastolatków z dobrych domów

Do sieci trafiły właśnie kadry z kryminalnej produkcji „#BringBackAlice”. Za kamerą sześcioodcinkowego serialu stanął Dawid Nickel znany z ciepło przyjętego „Ostatniego Komersu” z Sandrą Drzymalską. W pełnometrażowym debiucie skupił się na grupie gimnazjalistów, którzy ostatni dzień szkoły zamierzają uczcić huczną imprezą. Tym razem na warsztat wziął nieco starszych uczniów. Z pewnością na ekranie nie zabraknie pierwszych zauroczeń, złamanych serc i rozczarowań. Jednak licealiści i lokalna społeczność będą musieli zmierzyć się również z zagadkowym zaginięciem i mrocznymi sekretami.

Twórcy obiecują trzymającą w napięciu opowieść o dwóch zaginionych nastolatkach. Jedną z nich jest popularna influencerka Alicja Stec (w tej roli córka Jana Englerta, Helena Englert). Po roku nastoletnia gwiazda szczęśliwie wraca do domu, gdzie zderzy się z nową i pełną tajemnic rzeczywistością. Okoliczności jej odnalezienia pozostają niejasne, a internetowa idolka niemal nie pamięta, co działo się z nią przez ostatnie miesiące. Kiedy Alicja próbuje dojść prawdy na podstawie fragmentarycznych wspomnień, brat drugiej zaginionej dziewczyny usiłuje na własną rękę rozwiązać sprawę. Tomek nie wierzy w zaniki pamięci influencerki i uważa ją za klucz do odnalezienia siostry. Wewnętrzne konflikty i długo skrywane sekrety poróżnią też grupę przyjaciół Alicji. Czy wszyscy z nich okażą się lojalni? 

W obsadzie znaleźli się także Marieta Żukowska, Jowita Budnik, Katarzyna Gałązka, Marcel Opaliński, Mila Jankowska, Sebastian Dela, Stanisław Linowski, Bartek Deklewa, Vitalik Havryla, Natalia Iwańska, Adam Cywka, Marcin Stec i Sandra Drzymalska. Premiera „#BringBackAlice” zaplanowana jest na wiosnę tego roku.