Pierwsze zakulisowe ujęcia z filmu „Back to Black” poświęconego Amy Winehouse nie wyglądają obiecująco. Madonna zrezygnowała z reżyserowania własnej autobiografii i zamiast tego udaje się na jubileuszową trasę koncertową. Czy to zwiastuje koniec dobrej passy kina o wielkich artystach? Niekoniecznie. Fani muzycznych produkcji mogą odetchnąć z ulgą. Po Freddiem Mercurym, Whitney Houston i Eltonie Johnie nadszedł czas na pochylenie się nad historią Michaela Jacksona. Prace nad filmem trwają pełną parą, a decyzje castingowe powinny ucieszyć fanów gwiazdora. Reżyser Antoine Fuqua właśnie ujawnił, że w głównej roli obsadzono bliskiego krewnego autora hitów „Billie Jean” i „Beat It”.

Bratanek Michaela Jacksona wcieli się w Króla Popu. Kim jest Jaafar Jackson?

„Z dumą ogłaszam, że Jaafar Jackson wystąpi jako Michael. Filmowe wydarzenie zgłębi podróż człowieka, który stał się Królem Popu. Już wkrótce” – napisał filmowiec na Instagramie. „To bardzo ekscytujące móc obserwować, jak za sprawą Jaafara Michael znów staje się żywy” – kontynuował na łamach Variety. „Kiedy tylko go poznałem, nawiązała się między nami duchowa więź. Ma naturalną zdolność do naśladowania Michaela i doskonale czuje się przed kamerą”.

Choć okazało się, że idealny kandydat był tuż obok, obsada filmu była poszukiwana na całym świecie. Producent Graham King, który wcześniej obsadził Ramiego Maleka w „Bohemian Rhapsody”, jest pewien, że dokonano dobrego wyboru. „Było jasne, że jest jedyną osobą, której możemy powierzyć tę rolę” – obwieścił. Do zapoznania aktora z twórcami doszło już dwa lata temu. Od pierwszych momentów przedstawiciele wytwórni byli „zachwyceni sposobem, w jaki Jaafar oddawał ducha i osobowość” głównego bohatera. „Jestem niezmiernie szczęśliwy, że mamy go na pokładzie. Cieszę się, że zagra swojego wuja i nie mogę doczekać się, aż świat zobaczy go na ekranie”.

Jaafar Jackson ma 26 lat i jest synem brata legendarnego piosenkarza. Jermaine Jackson był członkiem zespołu Jackson 5. W 1995 roku poślubił przedsiębiorczynię i projektantkę mody Alejandrę Genevieve Oaziazę, z którą rok później powitał na świecie swoje pierwsze dziecko. „Jestem z ciebie taka dumna, synku. Całe życie ciężko pracowałeś na sukces. Jestem pewna, że zszokujesz publiczność swoim ogromnym talentem, tak jak zawsze zadziwiałeś nim nas. Kocham cię” – napisała w mediach społecznościowych mama aktora.

Z informacji dostępnych w mediach wynika, że Jaafar szkoli się w śpiewie i tańcu, odkąd skończył dwanaście lat. W 2019 roku światło dzienne ujrzał jego debiutancki singiel „Got Me Singing”. W przeszłości stawał przed kamerą na potrzeby wideoklipów i rodzinnego reality-show „The Jacksons: Next Generation”. „Michael” będzie jego pierwszym pełnometrażowym projektem. Mimo niewielkiego doświadczenia dostał błogosławieństwo od matki Michaela Jacksona, Katherine. „Wspaniale obserwować, jak kontynuuje estradowe dziedzictwo Jacksonów” – powiedziała w rozmowie z The Hollywood Reporter.

„Michael”: fabuła filmu biograficznego o Michaelu Jacksonie

Michael Jackson to postać, która miała na koncie nie tylko liczne artystyczne sukcesy, ale również kontrowersje. Rysy na wizerunku artysty przedstawiono w głośnym dokumencie „Leaving Neverland: Ciemna strona Michaela Jacksona”. Miłośnicy wokalisty zachodzą w głowę, na jakim fragmencie życia idola skupi się nadchodząca filmowa biografia. Nieoficjalnie mówi się, że fabuła obejmie wszystkie najważniejsze wątki z kariery Króla Popu. Według serwisu Deadline nie zabraknie wzmianek o początkach w Jackson 5 i trudnych relacjach rodzinnych, ani po dziś dzień budzących kontrowersje oskarżeniach o pedofilię. Data premiery nie została jeszcze ujawniona. Prawdopodobnie do kina wybierzemy się w 2024 roku. Obsada ma wejść na plan zdjęciowy w najbliższych miesiącach.