Niesieni na fali sukcesu „Stranger Things” Max i Ross Dufferowie chcą zasypać widzów produkcjami. W planach mają zarówno seriale bezpośrednio związane z hitem Netfliksa, jak i zupełnie odrębne projekty. Prace nad nowymi dziełami ma ułatwić im dopiero co założona firma produkcyjna. Ujawniono już, że za sterami przedsiębiorstwa stanie Hilary Leavitt, odpowiedzialna za produkcję seriali „Ozark” i „Orphan Black”.

Upside Down Pictures ma „tworzyć historie przypominające te, które zainspirowały Dufferów, gdy dorastali — opowieści, które rozgrywają się na pograniczu czegoś zwykłego i niezwykłego, w których spektakularne efekty przeplatają się z kameralnymi historiami postaci, a uczucia biorą górę nad cynizmem”. A co to oznacza w praktyce?

Bracia Duffer założyli własną firmę produkcyjną. Wśród pierwszych projektów sztuka teatralna inspirowana „Stranger Things”, adaptacje mangi i powieści Stephena Kinga

Już niebawem subskrybenci serwisu Netflix otrzymają porcję historii z nadprzyrodzonymi elementami, Na liście projektów Upside Down Pictures znalazły się spin-off „Stranger Things” oparty na pomyśle braci Duffer i serialowa adaptacja powieści „Talizman” autorstwa Stephena Kinga i Petera Strauba. Uważni widzowie mogli dostrzec zapowiedź nadchodzącej serii w jednej ze scen z udziałem Max i Lucasa (spoiler alert!). W finałowym odcinku przez krótki moment widzimy na ekranie, jak Lucas czyta książkę pogrążonej w śpiączce dziewczynie. Jest to właśnie fragment „Talizmanu”, czyli historii 12-letniego chłopca, który wyrusza do Kalifornii w poszukiwaniu mistycznego przedmiotu. Bohater ma nadzieję, że tytułowy talizman uratuje jego chorą na raka matkę. Serial zostanie wyprodukowany we współpracy z należącą do Stevena Spielberga firmą Amblin Entertainment i wytwórnią Paramount Television.

mat. prasowe Netflix / kadr z serialu „Stranger Things”

Poza tym bracia Duffer wzięli na warsztat mangę i serial anime „Notatnik śmierci”. Tym razem fani japońskiej popkultury otrzymają zupełnie nową aktorką adaptację. Kultowy komiks opowiada historię Lighta Yagamiego, który postanawia wymierzać sprawiedliwość przy pomocy tytułowego notatnika. Tego, kogo imię zostanie zapisane na jego kartach, czeka niechybna śmierć. W fazie produkcji znajdują się również serial Jeffrey Addiss i Will Matthews („Ciemny kryształ: Czas buntu”) i… sztuka teatralna. Spektakl ma być osadzony w świecie znanym ze „Stranger Things”. Za reżyserię odpowiada Stephen Daldry („The Crown”, „Lektor”).