Daniel Lee jak nikt inny tęskni za klasycznymi pokazami mody, więc przy okazji premiery swoich nowych projektów postanowić znaleźć rozwiązanie, które umożliwi mu odnalezienie się w nowej rzeczywistości na jego własnych zasadach. To znaczy: fizycznie. Przed faktycznym pokazem wysłał liście gości zielone płócienne torby, w których znalazły się książki (brand book z inspiracjami, album z pracami niemieckiej artystki konceptualnej Rosemarie Trockel oraz książka dokumentująca salonowe pokazy Bottega Veneta z jesieni) i płyta winylowa z nagraniem Neneh Cherry.

Następnie po zapowiedziach i trailerze Lee zdecydował się pokazać nie tylko zdjęcia kolekcji, ale też towarzyszący jej film. Jego fabuła? Pokaz wiosenno-letniej kolekcji na wybiegu (tak!), który przygotowano w londyńskim teatrze Sadler's Wells 9 października. Widownia była niewielka i przy tym różnorodna - twórcy, pionierzy kultury, dziennikarze, ludzie mody, a przede wszystkim wszyscy ci, którzy rozumieją ubrania. "Ważne było poczucie przyjemności i radości, podobnie jak otaczanie się inspirującymi ludźmi. To ludzie, którzy inspirują Daniela Lee i reprezentują ducha Bottega Veneta" czytamy w informacji prasowej przesłanej przez markę.

"The Importance of Wearing Clothes" - takie hasło zapowiadało premierę nowości włoskiego domu mody.  

Tę kolekcję definiują faktury, które mają wspierać zmysł dotyku i przypominać o namacalności mody. Prążki w dzianinach są grube i odstające, iskrzące się topy zdają się być zbudowane z drucianej siatki, sukienki są zaplatane z drewnianych koralików albo gniecionych muszli, tweed jest warstwowany jakby był obrośnięty mchem, skórę polakierowano na gładko, a sploty swetrowych sukienek mierzą kilka centymetrów. Tak wyglądają długie i krótkie sukienki, kombinezony, topy, krótkie kurtki, bliźniacze komplety, swetry i płaszcze nowości Bottega Veneta. Są intensywne, esencjonalne, barwne, radosne, gotowe na nowe. I taka będzie przyszłość mody postpandemicznej. W końcu dyrektor kreatywny włoskiego domu mody wielokrotnie już udowodnił nam, że jest prawdziwym wizjonerem. 

Zdjęcia nowej kolekcji Bottega Veneta wiosna-lato 2021 obejrzycie w naszej galerii. Wideo dostępne jest tylko na stronie internetowej domu mody.