Botaniczny manicure - skąd wzięła się moda na roślinny nail art?

Trend botaniczny jest z nami dłużej niż może ci się wydawać. Wszystko zaczęło się ponad 70 lat temu, kiedy w Stanach Zjednoczonych powstały niemal równocześnie dwie tapety z motywem liści bananowca. W 1937 roku legendarna dekoratorka Dorothy Draper zaprojektowała różowo-zieloną tapetę Brazilliance dla kalifornijskiego hotelu Arrowhead Springs, a zaledwie pięć lat później inna tapeta - Martinique autorstwa Don Lopera, ozdobiła ściany hotelu Beverly Hills, ulubionego miejsca elity Hollywood (więcej na ten temat pisałyśmy tutaj>>).

Prawie 80 lat później, stworzony przez nich wzór jest jednym z najchętniej wykorzystywanych w modzie i designie. Na nowo odkrywamy jego urok, ozdabiając ściany egzotycznymi roślinami albo kupując poduszki z tym sam printem. Jednak moda na florystyczne wzory szybko przestała dotyczyć tylko wnętrz. Zaczęliśmy nosić "botaniczną" biżuterię (zobaczcie>>) i "botaniczne" ubrania, notować w "botanicznych" kalendarzach, a nawet eksperymentować z..."botanicznym" mani.

Botaniczny manicure - jak nosić liście i kwiaty na paznokciach?

Pewnie zauważyłaś, że w tym sezonie na paznokciach nosimy wszystko to, co najbardziej rzuca się w oczy - kolorowe swirl nails, wielobarwny french, błyszczący pyłek, a nawet wzór dmuchawców. Mani tylko w jednym odcieniu? Zapomnij! Po długich miesiącach spędzonych w domach, chcemy wreszcie wnieść do życia trochę koloru, szaleństwa i pokazać światu naszą odważną stronę. 

Z motywem botanicznym możesz postępować ostrożnie i zdecydować się na wersję minimalistyczną lub iść na całość - roślinnego trendu nie obowiązują żadne reguły. Ozdób nim tylko jeden paznokieć lub narysuj kwiaty na wszystkich, każdy w innym rozmiarze. Paznokcie w kaktusy (także w te żywe - zobaczcie>>), monsterę czy w wspomniane wcześniej liście bananowca świetnie wyglądają w wersji klasycznej - soczysto zielonej, pastelowej: zielono-różowej albo czarno-białej. Możliwości jest nieskończenie wiele, a jedynym ograniczeniem jest tutaj twoja wyobraźnia. Cała zabawa tym trendem polega na eksperymentowaniu i używaniu pozornie niepasujących do siebie odcieni i wzorów. 

Ale botaniczny manicure to nie tylko zielone liście i sukulenty. To również egzotyczne rośliny, a także wielokolorowe kwiaty. Na Instagramie od kilku miesięcy króluje wzór drobnych stokrotek, którego fankami są m.in. Bella Hadid i Hailey Bieber. Znane stylistki paznokci i popularne influencerki noszą tzw. daisy nails na bazie w kolorze nude, wykorzystują jako ozdobę francuskiego manicure lub wykonują na jaskrawym, kontrastującym tle. 

My botaniczny manicure na paznokciach uwielbiamy zabierać na egzotyczne letnie wypady lub wręcz przeciwnie - nosić w pochmurny wiosenny dzień, aby przypominał nam o najpiękniejszych wakacyjnych chwilach. W naszej galerii znajdziesz dużo inspiracji. Zapisz ulubione zdjęcie i pokaż swojej manicurzystce.

Botaniczny manicure - GALERIA>>

Lakiery do paznokci, którymi wykonasz botaniczny manicure: