Miękkie bawełniane komplety dresowe, przyjemne w dotyku i noszeniu symbole estetyki „comfy chic” czy „athleisure” i dzianinowe klasyki do chodzenia po domu odchodzą w zapomnienie? Wg specjalistów z teamu międzynarodowego portalu shoppingowego Lyst, tendencja przedkładania wygody ponad styl  wyraźnie zmienia kurs. W końcu wszyscy tęsknimy już za weekendowym śniadaniem na mieście lub drinku po pracy w jednym z modnych barów i to nie w ulubionych rozciągniętych legginsach, a nowej sukience czy obszernym garniturze inspirowanym wybiegami. Jedną z pierwszych oznak  nadchodzących zmian wydaje się wzrost popytu błyszczące biustonosze i braletki. 

Liczba wyszukiwań różnych kombinacji frazy „sparkly bras” konsekwentnie rośnie z tygodnia na tydzień już od początku grudnia. Wtedy odświętnie połyskującą bieliznę wrzucałyśmy do koszyków w komplecie z równie popularnymi zestawami piżamowymi przystrojonymi piórami (te z metką Sleeper widziałyśmy na Instagramch wszystkich ulubionych influencerek). W styczniu zainteresowanie „wyjściowymi” stanikami wzrosło aż o 137% w porównaniu z tym samym okres ubiegłego roku. 

Powody? Tęsknota za przed pandemiczną rzeczywistością (i garderobą) to jedno, ale nie wolno zapomnieć o lansowanym przez szerokie grono projektantów mikrotrendzie, w którym właśnie o bieliznę i sposób jej stylizowania chodzi. Podpatrując modelki z pokazów marek Mugler, Coperni, Alberta Ferretti, Tom Ford, Koche, Versace (pamiętacie wybiegowy look Belli Hadid ze stanikiem i wystającymi znad biodrówek stringami? Mhmm, 00's are back!) czy Etro, dziewczyny z branży miękkie biusztonosze noszą na wierzchu. Na sukienki, pod wydekoltowane swetry i rozpięte marynarki oraz solo, zamiast tradycyjnej bluzki.

Versace / Getty Images

Do tej pory najgłośniej było o dzianinowych, ultrakrótkich topach zaprojektowanych przez Simone'a Porte Jacquemusa. Trafiły one nawet do rankingu 10 najbardziej pożądanych elementów garderoby ostatniego kwartału 2020 roku. Ujawnione przez analityków pod koniec lutego 2021 dane rzucają na temat nowe światło. Wygląda na to, że minimalistyczne prążki zastąpi wieczorowy błysk. Na topie są przede wszystkim braletki przeszyte metaliczną nicią, obsypane brokatem, ozdobione cekinami lub fantazyjnymi aplikacjami z kryształków oraz te uszyte ze śliskiej satyny. Najpiękniejsze wypatrzyłyśmy w ofercie Undress Code, Le Petit Trou, & Other Stories.

PS Pamiętajcie, że braletki z działu z bielizną śmiało zastąpić można górą od bikini albo treningowym topem sportowym. 

Te elementy bielizny uwielbiają stylowe minimalistki - wybrałyśmy 5 modeli, które najczęściej skrywają pod oversizową marynarką>>