Nie trzeba, ponieważ na rynku pojawiły się kosmetyki typu botox-like – a ich najlepszym przykładem jest Ujędrniające serum miedziowe z peptydami i czynnikami wzrostu od BasicLab. Choć swoją premierę miało stosunkowo niedawno, już zyskało status bestsellera i na stronie marki często widnieje przy nim informacja „wyprzedane”. Radzimy wam dobrze, abyście jak najszybciej zainteresowały się hitowym produktem BasicLab, ponieważ każda użytkowniczka, która po niego sięga, potwierdza: ten kosmetyk naprawdę spłyca zmarszczki i genialnie ujędrnia skórę. Same jesteśmy jego fankami i szykujemy się do zakupu kolejnej buteleczki.

Serum Elastyczność i wypełnienie od BasicLab – jak działa?

Serum polskiej marki jest jak czysty botoks – tylko, że nie trzeba podawać go strzykawką. Wystarczy pipetką nałożyć je na twarz i pozwolić mu działać. Zastosowane w nim nowoczesne składniki aktywne w bardzo wysokich (nawet 25-procentowych) stężeniach szybko znajdą drogę do źródeł problemu, jakim są zmarszczki mimiczne. Odpowiada za nie nadmierna praca mięśni twarzy, które serum BasicLab delikatnie „zamraża” – nie wpływając przy tym na intensywność mimiki, tak jak to bywa w przypadku tradycyjnych zastrzyków z toksyny botulinowej.

„Zamraża” to oczywiście tylko metafora – w rzeczywistości zawarty w serum 25% kompleks peptydów biomimetycznych (w tym słynna Argirelina) ogranicza aktywność neuroprzekaźników odpowiadających za skurcze mięśni mimicznych, dając efekt ich relaksacji. Długofalowym efektem podawania serum na skórę jest wypełnienie zmarszczek, ze szczególnym uwzględnieniem bruzd wargowo-nosowych, kurzych łapek oraz głębokich, poziomych linii na czole.  

Obok peptydów mimetycznych, w formule kosmetyku zastosowano 10% kompleksu czynników wzrostu oraz czyste peptydy miedziowe w stężeniu 0,5%. Składniki te doskonale uzupełniają działanie związków botox-like, ponieważ stymulują naturalną produkcję kolagenu i elastyny. Tym samym zmniejszają tendencję do pojawiania się nowych zmarszczek, a także poprawiają ogólną jakość skóry dotkniętej procesami starzenia: zagęszczają ją, zwiększają jej jędrność, napięcie, elastyczność i wygładzają strukturę.  

Kosmetyk ma postać wodnistego płynu o błękitnym zabarwieniu, który błyskawicznie się wchłania, dostarczając skórze wysokiej dawki odmładzających peptydów oraz składników wiążących wodę (hydrolizowany kwas hialuronowy, hialuronian sodu). Efekt napięcia i wypełnienia odczuwalny jest natychmiast po aplikacji, co potwierdzają w swoich recenzjach użytkowniczki.

Dorota: „To już druga buteleczka. REWELACYJNY PRODUKT. Mam 50 lat i widzę poprawę cery praktycznie na każdej płaszczyźnie: wypłycenie zmarszczek, piękne rozświetlenie cery i czekam jeszcze na redukcję przebarwień, choć do tego używam innych produktów. Peptydy miedziowe zostają ze mną już na zawsze!!!

Anna: „Używam już 2 tydzień i faktycznie, skóra jest bardziej jędrna, wydaje się bardziej gładka, nawilżona, napięta. Zamówiłam już kolejne opakowanie, nie mogę się doczekać zmian po dłuższym stosowaniu!

Dominika: „Kończę pierwsze opakowanie, używam serum dwa miesiące (zakupione w dniu premiery), czeka na mnie już drugie. Dla mnie jest to must-have w pielęgnacji. Skóra jest napięta, pory zwężone, makijaż wygląda na buzi o wiele lepiej od kiedy to serum mi towarzyszy. To jest kosmetyk, który robi różnicę

Jak stosować Serum Elastyczność i wypełnienie od BasicLab?

Oczywiście na wyraźne rezultaty kuracji trzeba poczekać około 3-4 tygodni - w tym czasie nakładamy serum na skórę codziennie, rano bądź wieczorem (albo o obu porach dnia). Najlepiej aplikować je na oczyszczoną skórę po umyciu, a przed nałożeniem kremu. Nie łączymy go w jednej rutynie z witaminą C, kwasami, retinolem - to kosmetyk niewymagający żadnych „ulepszaczy". Sam świetnie wykonuje swoją pracę i daje zadowalające efekty. Trzeba jedynie być systematycznym i nakładać go regularnie, najlepiej przez okres co najmniej 2-3 miesięcy.

My możemy dodać, że serum genialnie sprawdza się w porze letniej, gdy stosowanie retinolu jest kłopotliwe i stwarza ryzyko przebarwień słonecznych. To nasz zamiennik retinoidów w ciepłe dni, który daje równie zadowalające rezultaty anti-aging. Do tego wszystkiego serum cudownie koi, przyspiesza regenerację naskórka i pomaga w gojeniu się wszelkich podrażnień czy śladów po wypryskach – co prawdopodobnie jest zasługą czynników wzrostu stymulujących naturalne mechanizmy naprawcze skóry. Podczas jego stosowania zauważyłyśmy nawet, że niedoskonałości pojawia się mniej i szybciej znikają. Polecamy ten produkt z czystym sumieniem.