„It Ends With Us” plasuje się w czołówce bestsellerów w większości polskich księgarni internetowych. Powieść autorstwa Colleen Hoover jest jednak czymś więcej niż sprzedażowym sukcesem. Opowieść o skomplikowanej miłości Lily i Ryle'a zbiera entuzjastyczne recenzje. Czytelnicy mianują główną bohaterkę nową Scarlett O’Harą, chwalą chwytające za serce dialogi i głębokie przemyślenia pisarki. Za zawrotną popularnością romansu stoi nie tylko wprawne pióro. Amerykańska twórczyni wiele zawdzięcza mediom społecznościowym. Jej dzieła stały się niemal obiektem kultu... na TikToku. Użytkownicy platformy zaczęli masowo polecać powieść w ramach trendu #BookTok. Viralowe nagrania szybko wyniosły ją na sam szczyt listy New York Times. Nic dziwnego, że materiałem zainteresowały się hollywoodzkie wytwórnie. Dziś ogłoszono, że historia zostanie przeniesiona na duży ekran.

Blake Lively i Justin Baldoni w adaptacji ulubionej książki TikTokerek

Informacje o powstającym filmie o miłości udostępnił portal Variety. Prawa do adaptacji „It Ends With Us” zdobyło Sony Pictures. Za kamerą stanie Justin Baldoni. Jego firma Wayfarer Studios zajmie się produkcją filmu. 39-latek znany z występu w „Jane the Virgin”, pojawi się także na ekranie. W główną rolę kobiecą wcieli się Blake Lively, a scenariusz napisze Christy Hall z serialu Netfliksa „To nie jest OK”. Doniesienia potwierdziła Colleen Hoover. „Naszą Lily zagra Blake Lively. To moja wymarzona Lily. Kiedy po raz pierwszy poznałam Justina Baldoni, od razu wiedziałam, że chce zobaczyć go w roli Ryle'a. Byłam pewna, że jest właściwą osobą”.

@colleenhoover Cast announcement for #ITENDSWITHUSMOVIE @justinbaldoni #blakelively ♬ original sound - Colleen Hoover

„It Ends With Us” – o czym opowie film na podstawie książki Colleen Hoover?

Z udostępnionych do tej pory szczegółów wynika, że film będzie wierny literackiemu pierwowzorowi. „It Ends With Us” śledzi losy Lily, która z małego miasteczka przeprowadza się do tętniącego życiem Bostonu. W miejskiej dżungli zakłada kwiaciarnię dla... osób nielubiących kwiatów. Biznes rozkwita, kiedy na drodze kobiety staje przystojny neurochirurg Ryle. Mimo obustronnej fascynacji i rodzącego się między nimi uczucia, mężczyzna nie chce się angażować i ucieka od zobowiązań. W centrum skomplikowanej relacji niespodziewanie zjawia się bratnia dusza i pierwsza miłość dziewczyny. Obecność Atlasa zmusza ją do przemyślenia dotychczasowych wyborów.