Na początku 2023 roku Netflix wyemitował 6. sezon „Czarnego Lustra”. Dla licznych fanów produkcji było to nie lada wydarzenie. Uwielbiany serial z gatunku science-fiction zaliczył bowiem wielki come back po trwającej aż cztery lata przerwie (Opóźnienie spowodowane było zamieszaniem w zakresie praw do scenariusza. Charlie Brooker i jego partnerka Annabel Jones zakończyli współpracę z House of Tomorrow i otworzyli nowy dom produkcyjny pod nazwą „Broke and Bones”. Dopiero w 2020 roku firma została przejęta przez Banijay Group, co pozwoliło uzyskać platformie Netflix odpowiednią licencję.). Jak można było przewidzieć – już w pierwszych dniach od premiery zdobył on rekordową oglądalność. Według amerykańskiego streamera dotarł on do pierwszej dziesiątki najchętniej oglądanych seriali w 92 krajach. 

Sezon 6. składał się z pięciu odcinków, w których swoją obecność zaznaczyło wiele gwiazd światowego formatu, z nazwiskami takimi jak Salma Hayek, Annie Murphy, Aaron Paul, Josh Hartnett czy Paapa Essiedu na czele. Najszerzej dyskutowana część, „Joan is Awful”, opowiadała historię platformy streamingowej Streamberry, która przy użyciu sztucznej inteligencji pokazywała życie ludzi w czasie rzeczywistym transmitowała życie ludzi, przekształcając je w serial. 

kadr z odcinka

W rozmowie z Variety, Brooker z pełnym przekonaniem twierdził, że odcinek ten powstał zanim program AI ChatGPT stał się ogólnokrajową sensacją, na kanwie której doszło do głośnych strajków oraz negocjacji stowarzyszenia WGA i związku zawodowego SAG-AFTRA. Jak powszechnie wiadomo, dotyczyły one właśnie dozwolonego zakresu korzystania ze sztucznej inteligencji w przemyśle filmowym. 

Na szczegóły dotyczące 7. sezonu serialu przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Póki co, nie potwierdzono żadnych nazwisk, które miałyby pojawić się w nowej obsadzie. W sekrecie trzymane są także informacje dotyczące konkretnych wątków fabularnych oraz planowanej liczby odcinków. Pewne jest jednak, że jako producenci wykonawczy powrócą ci, którzy do tej pory świetnie sprawdzili się w tej roli: Charlie Brooker, Annabel Jones i Jessica Rhoades.