Inspiracja znajduje się w gwiazdach 

Biżuteria to szczególnie osobisty element stylizacji. Zazwyczaj każdy pierścionek czy naszyjnik, który nosimy na co dzień ma dla nas szczególne znaczenie. Biżuteria często jest symbolem miłości, ma przynosić szczęście czy odpychać złą energię. Dokładnie tak, jak pradawne amulety. Pierwsze miały formę blaszek, z wykutym symbolem i noszone były na szyi lub przy ubraniu. Dziś, choć ich forma wciąż jest podobna, często przypominają małe dzieła sztuki. Zainteresowanie astrologią to jedna z najbardziej wyróżniających pokolenie millenialsów tendencji. Czytają horoskopy, palą palo santo, powracają do dawnych rytuałów. Właśnie z tego powodu zarówno najpopularniejsze domy mody, takie jak Givenchy, Prada czy Dior, a także sieciówki oraz niszowi, lokalni projektanci inspiracje czerpią prosto z nieba i tworzą biżuterię w formie osobistych amuletów. 

Biżuteryjne talizmany 

Naszyjnik Słońce, Anka Krystyniak

Autorska marka Anki Krystyniak w 2018 roku otrzymała nagrodę ELLE Style Award w kategorii „Marka Roku”. Biżuteria tworzona przez projektantkę z założenia ma nawiązywać do amuletów. Krystyniak inspiruje się różnymi religiami i grupami etnicznymi, wykorzystuje kamienie szlachetne, fascynuje się numerologią i symboliką. W jej kolekcjach znajdziemy naszyjniki z symbolami znaków zodiaku czy Lunulą, czyli obrazem sierpa księżyca, który jest symbolem pełni, realizacji całości posiadanych możliwości oraz płodności. Tworzy talizman, który ma wzmacniać poczucie kobiecości. W ofercie marki Anki Krystyniak znajdują się także amulety "na kasę", zawieszki z ręką Fatimy czy naszyjniki z Isztarem, który w mitologii mezopotamskiej oznaczał boginię miłości i wojny. Słońce symbolizuje światło, siłę i wszechpotęgę. Kojarzone jest z najwyższą, cesarską władzą. 

Kolczyki z kolekcji MoonSun współtworzone z Penélope Cruz, Swarovski

Celebrująca magię nocnego nieba kolekcja MoonSun marki Swarovski powstała we współpracy z hiszpańską aktorką Penélope Cruz. Motywami dominującymi biżuterii są gwiazdy i księżyce. Poza kolczykami w kolekcji znajdziecie także naszyjniki, pierścionki i bransoletki. Wszystkie elementy wykończone są wyjątkowymi, szlifowanymi kryształkami. 

Naszyjnik Litera A - Nowy początek, nowe wyzwania, Anna Samkow

Naszyjnik pochodzi z kolekcji Bliżej Ciała Bliżej Duszy i opisywany jest jako talizman. Projektantka obiecuje, że znajdziecie w nim szczyptę magii, okruszki złota płukane w górskim strumieniu, fragmenty białej szałwii i płyn z meteorytów, dlatego naszyjnik jest czymś więcej, niż tylko ozdobą. W linii znajdziesz kilka wzorów: 9 cyfr i 5 liter, których specjalne znaczenie ukryte jest w numerologii, a także monety szczęścia i księżyc, który jest symbolem kobiecości i intuicji. W kolekcji znajdziecie m.in. literę V, która oznacza karierę i mistrzostwo w materii, literę C - twórczość i zadowolenie z życia oraz cyfry - 2 to wrażliwość i delikatność, a także 5 - wolność, zmiany i odczuwanie pięcioma zmysłami. Wystarczy, że przy składaniu zamówienia podacie swoją datę urodzenia, a projektantka na podstawie numerologii stworzy dla Was unikalny talizman. 

Zegarek Celestial Opulence Crystal, Timex

Na wykończonych kryształkami Swarovskiego tarczach zegarków marki Timex z kolekcji Celestial Opulence Crystal odnajdziecie konstelacje znaków zodiaku. Zegarki dostępne są w czterech wersjach kolorystycznych: granatowej, czarnej, szaro-białej i szaro-brązowej. Celestial Opulence Crystal w subtelny sposób nawiązuje do astrologii i uroku nocnego nieba, a dzięki zastosowaniu oświetlenia INDIGLO, konstelacje na tarczy delikatnie połyskują, nadając zegarkowi niepowtarzalnego charakteru.

Kolczyki Lune 4 elementy, Lilou 

Kolekcja Lune marki Lilou inspirowana jest księżycem. Znajdziecie w niej kolczyki, naszyjniki bransoletki a także pierścionki - modele dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. Ich kształty przywołują na myśl księżyc, który jest opiekunem snów, marzeń oraz powiernikiem tajemnic. Elementy z zawieszkami można spersonalizować i dodać osobisty grawerunek, który sprawi, że biżuteria będzie jeszcze bardziej wyjątkowa i pomoże wyrazić uczucia. 

Bransoletka na szczęście z pozłacaną kuleczką, ZoZo Design 

Ten delikatny, cieniutki sznureczek to nie tylko idealnie wpisująca się w trend minimalizmu biżuteria, ale co najważniejsze, nadano mu szczególne, osobiste znaczenie. Właścicielka marki ZoZo - Anna Kamińska nazwała go "bransoletką na szczęście". Wiąże się ją bliskiej osobie wokół nadgarstka na trzy supełki, aby uchronić ją przed złą energią. W momencie, gdy sznureczek pęknie, cała dobra energia zostaje Ci przekazana. Bransoletki dostępne są w kilku kolorach i z różnymi zawieszkami. Każdy z kolorów symbolizuje coś innego np. "różowy –  podobnie jak kolor czerwony, jest to symbol miłości, ciepła, pogody ducha, a także przyjaźni. Kolor ten wyraża ciepłe uczucia jakimi darzymy bliską nam osobę, szczerość, sympatie i oddanie. Różowy to barwa która pobudza organizm do działania i wzmacnia więzi międzyludzkie, a także umożliwia czerpanie większej radości z zabaw".

Kolczyki z kolekcji Zodiak - Lew, Givenchy 

Kolekcję biżuterii Givenchy z symbolami znaków zodiaku zaprojektowała Clare Waight Keller. Pierwsza parę projektantka stworzyła z myślą o swoim znaku zodiaku - Lwie. Teraz w butikach Givenchy można kupić kolczyki-talizmany z symbolami wszystkich znaków. Ich idealnym uzupełnieniem są zodiakalne naszyjniki, które dodatkowo zostały wykończone pasującymi do charakterystyki znaku kryształami. 

Pierścionek elastyczny Enchanted Star, Selfie Jewellery

Inspiracji do tworzenia swojej biżuterii marka Selfie Jewellery szuka w różnych źródłach, jednak symbole, które wykorzystuje najczęściej naturalnie znajdują się na niebie. Wszechświat i magia to motywy, których projektanci używają do tworzenia osobistych talizmanów. W asortymencie marki znajdują się kolczyki, naszyjniki, bransoletki i pierścionki wykończone czarnym agatem. Kamień ten ma za zadanie pomóc w opanowaniu strachu oraz samotności. Inny kamień, który często zdobi biżuterię Selfie to hematyt, który symbolizuje wewnętrzną siłę oraz miłość. 

Pierścionek z kamieniem słonecznym, Wouters & Hendrix

Marka Wouters & Hendrix do stworzenia tego amuletu wykorzystała bardzo rzadko występujący w naturze kamień słoneczny. Chroni on właściciela przed negatywnymi emocjami i potęguje emisję aury. Energetyzuje, wzmacnia postrzeganie swojej seksualności, inspiruje i napełnia optymizmem. Kamień słoneczny sprawia, że stajemy się spokojniejsi i bardziej rozsądni, a także pewniejsi siebie. Jego działanie najbardziej odczuwają osoby spod znaku Wagi i Lwa.