W konkursie popularności świąt, które celebruje się w Polsce, Halloween plasuje się gdzieś na szarym końcu - celtyckie obrzędy konkurują w końcu z naszymi rodzimymi Andrzejkami i Dniem Zmarłych - ale śmiem twierdzić, że jest najradośniejsze ze wszystkich tych jesiennych atrakcji. Nawet jeśli nikt z waszych znajomych nie organizuje halloweenowej imprezy przebieranej, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wczuć się w ten mroczny klimat i skorzystać z tego, co ma do zaoferowania "spooky season". Dobrym patentem jest zaopatrzenie się w dodatki, które przez resztę roku mogą też robić za drapieżniejszy akcent w garderobie - gotyckie motywy są jednym z największych trendów obecnego sezonu jesienno-zimowego, ale na wiosnę też będą jak znalazł (możemy za to podziękować nagłemu zainteresowaniu stylizacjom Jenny z Plotkary i netfliksowej Wednesday).

Idealnie się składa, że do zakładki Nowości na stronie Zary wpadła mini-kolekcja inspirowanej Halloween biżuterii i akcesoriów. Jest opatrzona tak pięknymi zdjęciami, że natychmiast przykuła moją uwagę - oto kilka rzeczy, które najbardziej wpadły mi w oko.

Metalowa opaska na włosy z kwiatami - 129 zł / Zara

Ta opaska na włosy wygląda jak coś ze skrzyni ze skarbami królowej elfów - albo pokazu Rodarte na jesień-zimę 2023/2024.

Duży naszyjnik z pająkami - 199 zł / Zara

Czy projektanci Zary ukradli to z garderoby Morticii Addams?

Kolczyki w kształcie serca i czaszki - 65,90 zł / Zara

Uwielbiam tę asymetrię. Dzięki tej ilości różnych elementów te kolczyki będą pasować do każdego możliwego kostiumu halloweenowego - pirat, Dorian Gray, wampirzyca, e-girl? Nie umiem wyobrazić sobie stylizacji, której te cudeńka by nie poprawiły.

Pierścionek ze zdobieniem w kształcie serca z pająkiem - 65,90 / Zara

Pod wpływem tego pierścionka moja arachnofobia zamienia się w arachnofilię...

Kolczyki z pająkami i błyszczącymi zdobieniami - 79,90 zł / Zara

"Królowa Nocy" w każdym tego znaczeniu - światło świec zmieni te kolczyki w twoje prywatne kule dyskotekowe.