Marka Berries&Co wykonuje biżuterię srebrną i pozłacaną a kolekcje oparte są na kamieniach szlachetnych i półszlachetnych. Znakiem charakterystycznym jest zapięcie wykończone różowym kwarcem.

W nowej linii urzekają wzory - naszyjniki, medaliony "sekretniki", sygnety, wysadzane kamieniami kolczyki. Trochę retro, a jednak nowocześnie. Ta kolekcja stworzona jest do noszenia z białą koszulą, jedwabnymi sukienkami i marynarkami wzorem Anji Rubik zakładanymi na nagie ciało.

Memories to też podróż w przeszłość.  To stara, vintage’owa biżuteria była inspiracją do stworzenia tej kolekcji:


„Uwielbiałam odkrywać biżuterię mojej mamy, kiedy byłam małą dziewczynką. Nie pozwalała mi jej nosić, teraz się nie dziwię, szlachetne kamienie nie są dla dziewczynek, są dla kobiet.

Tak, to szkatułki z biżuterię naszych mam i babć były inspiracją do kolekcji Memories” mówią Sandra Okupniak i Sarah Ksielewska – Falkowska, założycielki marki.

Klipsy są stworzone w idei Berries Compose składają się z elementu wysadzanego kamieniami szlachetnymi oraz wiszącej blaszki z zatopionymi kamieniami, która jest również kolczykiem; elementy można nosić razem jako długie klipsy lub oddzielnie jako kolczyki i delikatne wysadzane klipsy. Kupując jedne klipsy dostajemy tak na prawdę dwie pary klipsów i jedne kolczyki.

Kamienie użyte w kolekcji mają swoje znaczenie. W informacji prasowej dziewczyny z Berries & Co umieściły ich mały indeks:

Morganit – to ochrona duchowa, bezpieczeństwo i równowaga emocjonalna. Chroni przed złym wpływem innych.

Zielony turmalin – przyciąga nowe pomysły na sukces i bogactwo. Daje poczucie spokoju, jedności i stymuluje połączenie mózgu z sercem.

Różowy turmalin – Pomaga pozbyć się emocjonalnych ran, szczególnie tych z dzieciństwa. Wyostrza zmysł zapachu i wzmacnia działanie feromonów.

Niebieski Szafir – przez uznawany był przez Persów za kamień nieśmiertelności i wiecznej młodości. Jest symbolem mocy i siły, ale też uprzejmości i mądrego osądu.


Medaliony z kolekcji Memories można spersonalizować, umieszczając dowolne zdjęcie w jego wewnętrznej stronie. Już od połowy czerwca będzie działał specjalny program na stronie https://berriesandco.pl/ Wtedy zakupiony medalion zostanie wysłany od razu z własnym, przywołującym cudowne wspomnienia zdjęciem.