Billy Porter przeszedł do historii jako pierwszy homoseksualny i czarny mężczyzna, który zdobył nagrodę Emmy za główną rolę w serialu ,,Pose". Amerykanin nie tylko reprezentuje i aktywnie działa na rzecz społeczności LGBTQ+, ale także edukuje — czego przykładem jest produkcja ,,Kopciuszka" w wydaniu genderless. Poznajcie szczegóły filmu!

Nowoczesna adaptacja ,,Kopciuszka". Jak będzie wyglądała współczesna baśń?

Baśniowe widowisko ,,Kopciuszek" zrealizowane przez Sony miało trafić do kin w lutym. Tak jak w przypadku innych wydarzeń kulturalnych, plany pokrzyżowała pandemia, a produkcja zamiast do kin trafi na platformę Amazon Prime. Nowoczesna adaptacja baśni została zrealizowana w formie musicalu. Główna bohaterka (Camila Cabello w roli Kopciuszka!) jest postacią, której marzenia są znacznie większe od świata, w którym żyje. Z pomącą Fab G (Matki Chrzestnej), Kopciuszek w końcu odważy się zrealizować swoje marzenia...

,,Pose" - nadchodzi finał serialu! Zwiastun trzeciego sezonu wzruszy Was do łez>>>

Billy Porter zagra bezpłciową postać w ,,Kopciuszku". Jaką rolę odegra aktor?

,,Kopciuszek" zrealizuje swoje marzenia jedynie z pomocą Matki Chrzestnej, w którą wcieli się... sam Billy Porter! ​Film będzie pełnometrażowym debiutem piosenkarki Camili Cabello, która jest również autorką muzyki do filmu. Produkcja, dzięki formie musicalu ma stanowić nowe podejście do tradycyjnej historii. Tytułowy ,,Kopciuszek" pokaże nam ambitną, młodą kobietę na miarę naszych czasów, która znajdzie wewnętrzną odwagę, aby urzeczywistniać swoje marzenia.

„Uderzyło mnie, kiedy byłem na planie (...) jak głębokie jest to, że gram Wróżkę Chrzestną — nazywają ją Fab G". - powiedział Porter w wywiadzie dla CBS News.

Aktor przyznał, że odgrywanie bezpłciowej roli jest dla niego czymś wielkim, a sam film będzie „klasyczną bajką dla nowego pokolenia”. Porter dodał też, że: ,,magia nie ma płci”.

„To klasyka. To klasyczna bajka dla nowego pokolenia (...) Myślę, że nowe pokolenie jest naprawdę gotowe. Dzieci są gotowe. To dorośli opóźniają ten proces". - podsumował Porter.

Za reżyserię odpowiedzialna jest Kay Cannon, a w obsadzie obok Calbello i Portera znaleźli się m.in.: Idina Menzel, Nick Galitzine, Minnie Driver, Pierce Brosnan, Missy Elliott, Maddie Baillio, Charlotte Spencer, John Mulaney, Romesh Ranganathan, a także James Corden. Produkcją zajął się były dyrektor wykonawczy Sony, Jonathan Kadin.

Adaptacja ,,Kopciuszka" na Amazon Prime. Kiedy premiera?

Platforma na razie nie poinformowała, kiedy możemy się spodziewać premiery ,,Kopciuszka". Film w ramach kinowej dystrybucji Sony miał trafić na ekrany w lutym 2021 roku.