18-letnia Billie Eilish znów sprawiła, że wszyscy mówią tylko o niej. Gwiazda muzyki tym razem nie wydała kolejnego singla (a szkoda!), zamiast tego udostępniła wideo, o którym fani mówią już od pewnego czasu. Chodzi o filmik prezentowany w trakcie koncertu Amerykanki. Produkcja trafiła właśnie na YouTube i możemy w końcu zobaczyć (w całości) ten głośny klip.

Billie Eilish: "chociaż nigdy nie widzieliście mojego ciała, nadal je oceniacie i osądzacie mnie za to". Zobacz wideo z wokalistką, które narobiło sporo zamieszania w internecie

Z powodu pandemii koronawirusa, Billie Eilish musiała zawiesić swoją trasę koncertową "Where do we go?". Podczas show wyświetlane były różne filmiki m.in. "Not my responsibility", w którym Billie nie tylko odnosi się do komentarzy dotyczących jej ciała, ale widać jak zdejmuje kolejne warstwy ubrań. Dlaczego to wzbudziło takie emocje wśród fanów? Eilish od początku swojej głośnej kariery chodzi głównie w oversize'owych stylizacjach, niepodkreślających jej proporcji ciała. Wielbiciele jej piosenek od dawna zastanawiają się jaki był powód tej decyzji oraz jak Billie Eilish wyglądałaby w bardziej dopasowanych lookach. Artystka postanowiła skonfrontować ten temat w tym klipie, który wyświetlono już ponad 2 mln razy.

Oglądając wideo w tle możemy usłyszeć gwiazdę jak mówi m.in: "znasz mnie?, znasz mnie naprawdę?, masz zdanie o moich opiniach, o mojej muzyce, moich ubraniach, moim ciele, niektórzy ludzie nienawidzą tego, co noszę, niektórzy chwalą to, niektórzy używają tego, aby zawstydzić innych, niektórzy używają tego, żeby mnie zawstydzić, (...) czy moje ramiona cię prowokują?, moje biodra?, jeśli założę coś wygodnego nie jestem kobietą, (...) chociaż nigdy nie widzieliście mojego ciała, nadal je oceniacie i osądzacie mnie za to, dlaczego?, (...) przyjmujemy założenia na temat ludzi, na podstawie ich rozmiaru (ubrań, przyp. red.), my decydujemy kim oni są, my decydujemy czy są warci."

Billie Eilish kolejny raz zwraca uwagę fanom na to, że nie jest najważniejsze to, jak wyglądamy i jakie ubrania nosimy.