Wes Anderson pracuje nad kolejnym filmem

W Londynie trwa właśnie Festiwal Filmowy, podczas którego swoją premierę ma film "Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun". Goszczący w tym czasie na wydarzeniu Bill Murray, w rozmowie z dziennikarzami zdradził wypowiedział się nie tylko na temat najnowszego filmu Wesa Andersona, ale również produkcji, nad którą aktualnie pracuje. Dziesiąta produkcja filmowca z udziałem Murraya ma nosić tytuł "Asteroid City", a w obsadzie zobaczymy aktorki i aktorów znanych już z wcześniej współpracy z Andersonem. Są to między innymi: Scarlett Johansson, Tilda Swinton, Jason Schwartzman czy Adrien Brody. Jednak to nie koniec newsów! W nadchodzącym filmie u Andersona zadebiutują Tom Hanks, Margot Robbie, Rupert Friend i Hope Davis.

Portal Screen Daily zwrócił uwagę, że nigdy wcześniej żaden reżyser nie współpracował z tym samym aktorem tyle razy.

Zdjęcia kręcimy w Hiszpanii, niecałą godzinę drogi od Madrytu. Świetnie się bawimy, to wspaniały dla nas czas!

 - zdradził aktor i dalej pytany, czy miał wątpliwości, aby ponownie wystąpić w filmie Andersona, odpowiedział:

Są tacy ludzie, od których nie odbierasz telefonu. I są tacy, którym po porostu mówisz: "OK, jasne". On jest jednym z nich. 

O czym będzie opowiadać Asteroid City? Na ten moment niestety wiemy niewiele. Według doniesień jednak ma być to historia miłosna z elementami komedii, a akcja ma dziać się w Europie. Teraz jednak z niecierpliwością czekamy na premierę The French Dispatch. W Polsce do kin ma trafić 19 listopada.