Bieganie czas START!

Już kilkanaście minut biegania korzystnie działa na sylwetkę - nie od dziś wiadomo, że trening kardio skutecznie podkręca metabolizm i najlepiej wpływa na redukcję masy ciała! Ten rodzaj wysiłku to najmniej wymagający sposób na osiągnięcie wymarzonych celów. Dlaczego? Do jego uprawiania niepotrzebny jest specjalistyczny sprzęt, poza przeznaczonymi do joggingu butami. To właśnie lekkie obuwie i wygodny strój wspomagają Twoje ciało, gdy znajduje się w ruchu, nadając mu prędkości antylopy! Co więcej, regularne bieganie wzmacnia organizm, przystosowując go do panującej pory roku. Wybierając ścieżkę w parku zamiast bieżni uodpornisz się na sezonowe infekcje, dotlenisz skórę oraz lepiej zniesiesz pogodowe zmiany. Potrzebujesz więcej motywacji? Pomyśl o swoich nogach i pośladkach! Bieganie sprawi, że staną się jędrniejsze, smuklejsze, wyrzeźbione - gotowe, by pojawić się w bikini na plaży!

Bieganie - pierwsze kroki

Nie czujesz się na siłach, by przebiec półmaraton? Pamiętaj, biegową formę buduje się stopniowo! Począwszy od szybkiego marszu, po krótkie, kilkukilometrowe dystanse. Ważne, by zamiast wymówek mówić sobie "dasz radę!" i czerpać przyjemność z każdego biegowego wyzwania. Jogging to idealny sport dla "zabieganych" i tych spędzających większość dnia za biurkiem - na tę aktywność zawsze znajdziesz czas! Wystarczy nawet 15 minut tego rodzaju kardio, by ciało otrzymało zdrowy zastrzyk energii, a już 30-40 minutowy dystans sprawi, że organizm zacznie spalać tkankę tłuszczową. Może czas wymienić poranne espresso na pobudzający, krótki bieg? Ten sport warto łączyć z innymi dyscyplinami, by idealnie wyrzeźbić całą sylwetkę. Do budowy mięśni (w miejscu tłuszczu) biegacza przyczyni się siłownia, pilates, zajęcia fitness, czy pływanie. W celu uzyskania maksymalnych efektów polecana jest również joga, dzięki której unikniesz kontuzji i poprawisz swoją elastyczność! 

Buty do biegania - niezbędny sprzęt

Nie zapomnij o tym, co najważniejsze - odpowiedniej ochronie swoich stóp! Nie bez powodu do biegania zakładamy buty sportowe, przeznaczone do tego rodzaju ruchu. To one dbają o każdy stawiany na podłożu krok, gwarantując ciału bezpieczeństwo i zwiększoną dynamiczność. Idealny model obuwia do joggingu powinien dawać odczucie tworzenia jedności ze stopą. Z tej przyczyny stawiamy na przylegające buty o komfortowej, elastycznej podeszwie! A żeby pożytek szedł w parze z wizualną perfekcją, warto zwrócić uwagę również na design! Do takich modeli zalicza się najnowszy adidas PureBOOST X, o ruchomym podbiciu oraz pianki złożonej z tysiąca kapsułek (doskonale amortyzującej stopę!). Najnowsza technologia, żywe kolory i ciekawe łączenia oddychających tkanin dodadzą szyku sportowej stylizacji - w nich chętniej wyruszysz na trening, nie zważając na pogodę za oknem!