Znani wizażyści coraz chętniej sięgają po biały eyeliner, co potwierdza Patrick Ta, na co dzień zajmujący się makijażem Gigi Hadid, Adriany Limy czy Rosie Huntington-Whiteley. „Kremowy i biały eyeliner będą w tym sezonie niesamowicie modne. To dobra opcja szczególnie dla tych, którzy nie przepadają za czarną kreską” – mówi. Istotnie, na naszych instagramowych feedach regularnie pojawiają się zachwycające makijaże z białymi akcentami na powiekach. Przykłady?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Mariana Gomes (@madynbu) Wrz 23, 2019 o 10:54 PDT

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Naoko Scintu (@naokoscintu) Wrz 16, 2019 o 10:00 PDT

Projektanci także zachęcają nas do wypróbowania tego trendu. Wystarczy wspomnieć o awangardowych makijażach z pokazu Anny Sui i Cynthii Rowley, w których wzrok przykuwała jasna kreska układająca się w fantazyjne, brokatowe linie i mazy (swoją drogą bardzo przypominające makijaż z serialu "Euphoria" autorstwa Donielli Davy), oraz eleganckich propozycjach od Pamelli Roland. U tej ostatniej powieki modelek całe pokryte były miedzianozłotym cieniem, a linię rzęs podkreślał biały, subtelny eyeliner.

Anna Sui / wiosna-lato 2020 / Imaxtree

Pamella Roland / wiosna-lato 2020 / Imaxtree

Pamella Roland / wiosna-lato 2020 / Imaxtree

Niektórzy makijażyści na Instagramie idą o krok dalej i zamiast precyzyjnie wyrysowanej kreski wzdłuż całej powieki lansują białe akcenty, które wyglądają jak improwizowane pociągnięcia pędzla, cienkie kreski nad powieką albo rzędy naniesionych obok siebie kropeczek.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kali Kennedy (@kalikennedy) Gru 15, 2019 o 6:53 PST

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez אורטל אלימלך פוניי (@ortalelimeleh1) Wrz 24, 2019 o 9:57 PDT

Dlaczego powinnaś wypróbować ten makijaż na sobie? Biały eyeliner może być dla ciebie prawdziwym game-changerem, zwłaszcza jeśli narzekasz na zmęczone spojrzenie i małe, głęboko osadzone powieki. Na pewno słyszałaś teorię o ciemnych i jasnych kolorach. W skrócie: biel poszerza przestrzeń, a czerń zmniejsza. Nic więc dziwnego, że nie każda z nas przepada za grubą, czarną kreską na powiecie, bo taki makeup, choć wygląda niesamowicie zmysłowo, może przytłaczać spojrzenie. W przypadku białego eyelinera nic takiego nie może mieć miejsca, bo jasny kolor otwiera oko. Dzięki niemu twoje spojrzenie może wydawać się bardziej ożywione i młodsze.

Przekonana? Oto kilka białych eyelinerów, z pomocą których wyczarujesz modny makijaż z białą kreską: