Projektant po intensywnym sezonie (wirtualnych) czerwonych dywanów i współprac z największymi gwiazdami zdecydował się na zupełnie nowe podejście do tworzenia - najpierw odwołał kolekcje miedzysezonowe, a następnie dał sobie chwilę spokoju, by wrócić w skandalicznym i oszałamiającym stylu. Kolekcję wiosna-lato 2021 oglądamy teraz, na świeżo, a pod szyldem Mugler ponownie widzimy jej DNA: kreatywne, zmysłowe, odważne i momentami szokujące sylwetki, która - jak sam podkreśla Cadwallader - są próbą zajęcia się interesującą codzienną garderobą. Sięga po lycrę z recyklingu, łączy sport z bielizną, używa nowych technologii i starej dobrej sztuki iluzji (jak na przykład w formie siateczki, która modeluje ciało i je wygładza, a przy tym jest ledwo widoczna). Więcej? Sukienki są przezroczyste i iskrzą się, spódnice mają marszczenia plus drapowania, topy są blisko ciała, body mają geometryczne wycięcia, operowe rękawiczki obsypano brokatem, sięgające ziemi spódnice bawią się asymetrią i odsłaniają nogi ozdobione liniami pończoch, a krótkie proste marynarki i garnitury z półprzezroczystym wcięciem w talii są te wszystkiego kropką nad i. 

Cadwallader deklaruje przy tym, że chce projektować dla wszystkich bez względu na wagę, kształty, rozmiar - celebrując wszystkie ciała, a nie sprawiając, że przez ubrania noszące je osoby będą czuć się źle. Wierzymy mu i ufamy bezgranicznie, bo wszystko, co prezentuje jako "nowe Mugler", sprzyja kobietom i ich własnym stanowieniu o seksualności, sile i pięknie. 

Dziewięciominutowy film, wyreżyserowany przez Torso Solutions, możecie obejrzeć poniżej (i przyłączyć się do tysięcy zachwyconych fanów kreatywnego podejścia do mody). Na wybiegu zagrały modelki, które wyłamują się pokazowym konwenansom i biorą udział w surrealistycznym show. Obok Belli Hadid, która została wręcz kaskaderką, ujrzycie takie nazwiska, jak Kembra Pfahler, Hunter Schafer, Irina Shyak, Alek Wek i Dominique Jackson

Kolekcja Mugler wiosna-lato 2021 trafiła do sprzedaży bezpośrednio po swojej premierze.