Gwiazdy w vintage: Bella Hadid [Cannes 2022]

Na Cannes 2022 zachwycałyśmy się już Anją Rubik, Marion Cotillard, Carlą Bruni, Alessandrą Ambrosio. Do czasu: bo oto na czerwonym dywanie festiwalu filmowego pojawiła się Bella Hadid i jedną stylizacją przyćmiła wszystkich. 

Modelka pojawiła się na specjalnym evencie z okazji 75. urodzin premiery filmu "L'Innocent" Viscontiego. Na tę wyjątkową okazję wybrała czarną suknię Versace z gorsetową górą i imponującym dołem w stylu dramatic. I to naprawdę szczególną, bo wiąże się z nią ciekawa historia. Otóż archiwalny projekt słynnego domu mody pochodzi z 1987 roku i został zaprojektowany przez samego Gianniego Versace dla austriackiej śpiewaczki Helgi Dernesch na koncert w operze Salome w Teatro alla Scala w Mediolanie. 

Bella Hadid w vintage. Cannes 2022 / GettyImages

"Moda vintage" - książka o kupowaniu w second handach trafiła właśnie do sprzedaży. To must have czytelniczy 2022>>

Całość uzupełniła biżuterią Chopard oraz fryzurą w postaci gładkiego koka ze splecionego warkocza (tzw. slicked bun) z grzywką. 

Bella Hadid regularnie pojawia się w Cannes (w zeszłym roku zachwyciła suknią od Schiaparelli Haute Couture z ciężkim złotym naszyjnikiem w kształcie drzewa z łańcuchem). Coraz śmielej pokazuje się na czerwonym dywanie w kreacjach vintage, promując przy okazji ideę drugiego obiegu i przywracając do mody dawne projekty słynnych marek.

Upyckling - co to takiego i jak niepotrzebne rzeczy ratują świat? Monika Surowiec z Saint Warsaw [podcast Dział Vintage]>>

Więcej zdjęć Belli Hadid w zachwycającej sukni Versace vintage na Festiwalu Filmowym w Cannes 2022 możecie obejrzeć w naszej galerii.