Bella Hadid w Cannes 

Projekt Daniela Roseberry / Schiaparelli pełen dramaturgii przykuł uwagę wszystkich - Bella Hadid na czerwonym dywanie festiwalu w Cannes zyskała drugie złote płuca, wykonane w postaci misternej siatki mosiężnych pozłacanych kanalików oskrzelowych. Naszyjnik okalał szyję modelki łańcuchem spiętym ogromną perłą na karku. Sam Daniel nazwał go "płucami trompe l'oeil" co w terminologii związanej z francuskim malarstwem iluzjonistycznym oznacza sposób malowania wywołujący złudzenie trójwymiaru przedmiotu namalowanego na dwuwymiarowej powierzchni.

Dramaturgia projektu pięknie zagrała z mroczną w wyrazie resztą stylizacji. Empirowa wełniana suknia Schiaparelli z rękawami maksi dopasowała sie do posągowej sylwetki Belli dzięki gorsetowemu sznurowaniu z tyłu, a całość uzupełniła reszta akcesoriów - kolczyki i pierścienie z rubinami, a także wysoko upięty kok zakończony azjatyckim węzłem z usztywnionych pasm włosów. 

To nie pierwsza stylizacja Belli Hadid w Cannes, która daje jej miano królowej czerwonego dywanu - wcześniej modelka pojawiła się na nim w sukni vintage projektu Jeana Paula Gaultiera a na uroczystą kolację marki Chopard założyła pierzastą mini Lanvin w zestawie ze szmaragdowymi kolczykami i szpilkami z łańcuchem wokół kostki Manolo Blahnika. 74 edycja festiwalu filmowego w Cannes ma więc swoją drama queen nawet poza srebrnym ekranem.