Robert Carlyle jako Begbie w spin-offie "Trainspotting"

Robert Carlyle po raz pierwszy pojawił się na ekranach jako Francis Begbie w przełomowym filmie "Trainspotting" z 1996 roku. Teraz 60-letni aktor powtórzy swoją rolę w telewizyjnym serialu. W wywiadzie z dnia 5 grudnia, dla portalu Sky News, aktor oznajmił, że seria spin-offów "Transpottingu" jest jeszcze odległym planem, ale prawdopodobnie pojawi się za około 18 miesięcy lub nawet wcześniej. Artysta wcielający się w rolę Begbie'ego, opisał czego można spodziewać się po fabule kontynuacji powieści Irvine'a Welsha. 

Oparta jest na powieści Irvine'a Welsha "The Blade Artist", która nawiązuje do historii Begbie'ego długo po wszystkich wydarzeniach związanych z "Transpotting" - mówi aktor

Aktor zdradza, że bohater, w którego rolę się wcielił, będąc w więzieniu odkrywa sztukę i poślubia swoją terapeutkę. Po wyjściu z więzienia bohater zaczyna wystawne życie w Kalifornii z żoną i dziećmi. Na dodatek, staje się tam celebrytą w świecie sztuki. Jego życie jednak szybko się zmienia z powodu śmierci syna.

Kontynuacja kultowego filmu "Trainspotting"

Oparty na powieści z 1993 roku film "Trainspotting" stał się jednym z najbardziej kultowych filmów. Przedstawia historię czterech przyjaciół z Edynburga, którzy są uzależnieni od używania heroiny. Nowa seria spin-offów jest adaptacją "The Blade Artist", a aktor Robert Carlyle ma zagrać główną rolę i być producentem wykonawczym serialu. Premiera zaplanowana jest za około 1,5 roku. Oprócz nadchodzącej adaptacji "The Blade Artist", potwierdzono również prace nad muzyczną wersją "Trainspotting" i plany debiutu na londyńskim West Endzie.