Szybko schną, są proste w ułożeniu i nie wymagają wielu zabiegów - krótkie fryzury to świetny pomysł, jeśli marzymy o metamorfozie na letnie miesiące. Obojętnie czy ciepłe miesiące chcemy spędzić w górach, w mieście czy nad morzem, podczas upałów cięcia na pazia, pixie lub krótkiego boba zdają w tym temacie egzamin na piątkę z plusem. Niektóre fryzury są znane od lat i nadal mają silną pozycję wśród najmodniejszych propozycji na uczesanie. Za to inne powracają w nowej wersji. Bardzo krótkie fryzury mogą wydać się mało kobiecym rozwiązaniem na cięcie, ale to tylko stereotyp. Chralize Theron, jedna z najpiękniejszych kobiet na świecie, od lat wierna jest tej "męskiej" fryzurze. Jennifer Lawrence, Emma Watson, czy Rihanna przez długi czas lansowały bardzo krótkie fryzury. Zobaczcie najważniejsze trendy na sezon wiosna-lato 2020. 

Modny makijaż wiosna-lato 2020. Pastelowe cienie, czerwone usta, kreski na powiekach oraz makijaż inspirowany serialem "Euforia" >>

Bardzo krótkie fryzury: na pazia

Bardzo krótkie fryzury: na pazia

Niektórzy to cięcie nazywają "grzybkiem", a to za sprawą równej i do tego prostej grzywki z mocno skróconym tyłem. Na dodatek nie trzeba przy niej wiele "robić", jedynie (jeśli chcemy ten look utrzymać na dłużej) trzeba pamiętać o częstych wizytach u fryzjera na podcieńcie końcówek, tak aby nie stracić kształtu uczesania. Jako pierwsza pazia nosiła legendarna projektantka Mary Quant (tak, to ona wylansowała minispódniczki). Niestety ten look jest odpowiedni dla kobiet o prostych włosach, szczupłej twarzy oraz delikatnej urodzie. 

Bardzo krótkie fryzury: w męskim stylu

Pamiętacie fryzurę Mii Farrow w "Dziecku Rosemary" z 1968 roku, którą stworzył Vidal Sassoon (do jego klientek zaliczano również Goldie Hawn, Cameron Diaz oraz Helen Mirren)? Po pierwszym szoku wśród widzów, kobiety od razu zachwyciły się wyglądem aktorki. Cięcie tego typu (zaliczane często do trendu na pixie cut) podkreśla oczy oraz smukłą szyję. Ten look powraca co kilka sezonów, a od lat nosi się tak wspomniana już Charlize Theron. 

Sassoon wymyślił również krótką fryzurę bob.

Bardzo krótkie fryzury: pixie cut

Kiedyś, a dokładnie w latach 60. ubiegłego wieku, pixie cut lansowała Twiggy, a dziś ta legendarna fryzura przechodzi kolejne unowocześnione wersje. Fankami tego cięcia były też Miley Cyrus, Kate Perry, Anne Hathaway czy Jennifer Lawrence i Keira Knightley. Krótkie włosy i lekko postrzępiona grzywka (również w wersji na bok) nigdy nie będzie passe. To idealna propozycja dla kobiet o regularnych rysach twarzy.

Bardzo krótkie fryzury: bob w coraz krótszej wersji

Po długich prostych włosach to jedna z najpopularniejszych fryzur wśród stylistów. Powód? Prosta w utrzymaniu i pasuje prawie każdemu. Bob uwielbiają gwiazdy, kiedyś to cięcie z krótszym tyłem nosiły Katie Holmes czy Victoria Beckham, za to klasyczną wersję (do podbródka i poniżej) jeszcze kilka miesięcy temu lansowały Dua Lipa, Irina Shayk, Margot Robbie, Kim Kardashian West, czy Emilia Clarke. Jednak fryzjerzy w tym sezonie proponują jeszcze krótszą wersję - teraz włosy mają sięgać do połowy policzka. 

Niestety tego uczesania muszą unikać osoby z okrągłą twarzą. 

Bardzo krótkie fryzury: loczki

Delikatne, ale lekko zadziorne. Loczki podbiły nasze serca, zwłaszcza te w krótkiej wersji. Fryzura tego typu pięknie okala twarz, ale trzeba dobrać do niej odpowiednie kosmetyki, aby to cięcie zawsze prezentowało się perfekcyjnie. 

Bardzo krótkie fryzury: na zapałkę

Drastyczna, ale bardzo stylowa fryzura, która kiedyś była kojarzona z grunge'ową Sinead O'Connor, Demi Moore czy radykalną manifestacją własnych opinii. A jeszcze kilka lat temu to cięcie z dumą nosiły Monika Brodka, Kristen Stewart, Cara Delevingne, czy Natalie Portman. Wszystkie wymienione gwiazdy wyglądały świetnie, zwłaszcza z prawie "łysą głową".