Powrót bandany to kolejny dowód na to, że nie wolno wyrzucać ubrań, bo mogą się jeszcze przydać. Pozdrowienia dla "chomików" - znowu mieliście rację.

Bandana - symbol lat 90.

W latach 90. bandana była kojarzona ze sceną hip-hopową. Romans z tym dodatkiem ma na koncie, m.in. Jennifer Lopez, Christina Aquilera i Beyonce. Gwiazdy nosiły ją przede wszystkim "po gangstersku" na głowie albo jako top. Oba rozwiązania wróciły do świata muzyki za sprawą Rihanny, która mocno "inspirowała" się stylem Aaliyah i kulturą ghetto. Uliczne trendy różnią się jednak od tego co lansują gwiazdy. Bandana ma być subtelnym urozmaiceniem casualowych stylizacji.

fot. sincerelujules.com, collagevintage.com, atlantic-pacific.blogspot.com

Bandana - jak nosić?

Chustę wiążemy na karku z supełkiem skierowanym do przodu lub z boku albo okręcamy nią szyję. Nie tylko szyja jest idealnym miejscem dla tego dodatku - bandana sprawdza się również w innych miejscach. Chusta może np. posłużyć jako alternatywa dla bransoletki. Stylistki pokochały wiązanie jej na nadgarstku. Inna propozycja to przywiązanie jej do paska od torebki. To mała rzecz, ale dodaje stylizacji charakteru i przykuwa uwagę. Zobaczcie jak bandanę noszą blogerki na całym świecie. Zobacz zdjęcia!