Sięgające nieba wieżowce, szare wykładziny, mahoniowe biurka i skórzane kanapy. Biurowe wnętrza stanowią zaskakujące tło dla nowej kolekcji adidas x Balenciaga. Twarzami sportowej linii zostali Bella Hadid, Isabelle Huppert, Jermell Charlo oraz Khadim Sock, wcielający się w role nonkonformistycznych pracowników nowoczesnych korporacji. Ikony współczesnej mody podejmują kreatywny dialog z markami i wspólnie obalają zasady formalnego dress code'u. Zapomnijcie o garsonkach i białych kołnierzach.

Balenciaga wiosna-lato 2023. Dzień końca świata >>

Limitowana kolekcja adidas x Balenciaga to dresy z szerokimi nogawkami, zapinane pod szyję bluzy, kultowa torebka Hourglass i pantashoes – ekscentryczne buty płynnie przenikające się ze spodniami.

Balenciaga i adidas wracają z drugą wspólną kolekcją. Bella Hadid i Isabelle Huppert prezentują luksusowy streetwear w nowej kampanii

Współpraca z adidas nie byłaby kompletna bez kultowych trzech pasków. Znak szczególny niemieckiego brandu widnieje na każdym elemencie kolekcji. Oczywiście w towarzystwie logotypu hiszpańskiego domu mody. Od srebrnych kolczyków i sygnetów, przez fabrycznie zużyte sneakersy w odcieniu czerni i przełamanej bieli, oversize'owe marynarki i nylonowe spodnie z gumką w pasie. Nie ma tu miejsca na wątpliwości, kto podpisał się pod wyczekiwaną przez wielu kolekcją.