Kobieca siła i pewność siebie to wartości, na które kobiety powinny zwracać szczególną uwagę w obecnych czasach. Najważniejsze jednak, by w tym całym chaosie, niezależnie od wszystkiego pozostać sobą. Marka Liu Jo właśnie to próbuje przekazać za pomocą najnowszej kampanii. #ExpressYourStyle to hasło przyświecające nowej kolekcji na wiosnę-lato 2018. Na zdjęciach zlokalizowanych na przepięknych ulicach Mediolanu główne skrzypce grała córka byłej redaktor naczelnej francuskiego Vogue'a Carine Roitfeld. Julia Restoin Roitfeld to nie tylko ikona modelingu, ale i graficzka. Twarzami kampanii zostały też: Candela Pelizza - influencerka, matka i włoska ikona mody i piękna Antonina Petkovic, 21-latka, która już teraz podbija światowe wybiegi mody.

Zobaczcie zdjęcia z backstage'u nowej kampanii Liu Jo na wiosnę-lato 2018 >> 

Podpytaliśmy Julię Restoin Roitfeld o szczegóły współpracy oraz co dla niej znaczy "kobiecość". Przeczytajcie wywiad z modelką.

Ostatnia kampania Liu Jo podkreśla ogromne znaczenie wsparcia, którego udzielają sobie nawzajem kobiety. Dlaczego uważasz, że to ważne by kobiety trzymały się razem?

Julia Restoin Roitfeld: Uważam, że to wyjątkowo ważne żebyśmy trzymały się razem i wspierały nawzajem. Najlepiej rozumiemy przez co przechodzimy, jako kobiety, w macierzyństwie lub karierze. Zamiast konkurować ze sobą powinnyśmy się wspierać i doradzać sobie.

Czy istnieje kobieta, którą podziwiasz i która jest Twoim wzorem do naśladowania?

JRR: Moim osobistym wzorem do naśladowania zdecydowanie jest moja mama. Pokazała mi, że wcale nie muszę czekać na stabilną pracę żeby mieć dzieci i założyć rodzinę. Ja i mój brat urodziliśmy się kiedy była jeszcze bardzo młoda, na długo zanim jej kariera się rozpoczęła. Była wspaniałą matką, a jednocześnie udało jej się zrobić karierę, dzięki której jest teraz rozpoznawalna. Pokazała mi, że nie muszę na nic czekać. Jestem taka szczęśliwa, że też jestem młodą mamą i jednocześnie rozwijam swoją karierę i biznes.

Co oznacza dla Ciebie kobiecość?

JRR: Kobiecość to dla mnie postawa wobec siebie samej i wobec innych. Oznacza siłę, pewność siebie, a jednocześnie delikatność, uprzejmość i troskę o innych.

Co jest dla Ciebie uosobieniem kobiety Liu Jo?

JRR: Jest pełna energii, pewna siebie, optymistyczna i zabawna.

Czy uważasz siebie za ikonę stylu? Dlaczego? Jak opisałabyś swój styl?

JRR: Ciężko jest mi wyobrazić sobie jak widzą mnie inni. Nie wydaje mi się, żebym była na tyle wpływowa, aby można mnie było uznać za ikonę stylu. Ale cieszę się jeśli mogę użyć mojego niewielkiego głosu do inspirowania innych kobiet.

Jaką najlepszą radę dotyczącą stylu dostałaś od swojej mamy? Jaką najlepszą radę mogłabyś dać swojej córce?

JRR: Nigdy nie ubieraj się w rzeczy jednego projektanta od stóp do głów i nigdy nie wybieraj total looków. Stwórz swój styl i modyfikuj go na dowolne sposoby. Mojej córce pozwalam póki co eksperymentować tak bardzo jak ma na to ochotę. Jeśli chce założyć sukienkę księżniczki i iść w niej do supermarketu, to pozwalam jej na to. Uważam, że warto eksperymentować według własnego uznania od najmłodszych lat.