Powieść "Pięćdziesiąt twarzy Greya" sprawiła, że E.L. James stała się milionerką. Romans Anastazji i Christiana Greya poruszył (oraz zelektryzował) czytelniczki pod każdą szerokością geograficzną. Bestseller wydano w 2011 roku (w Polsce rok później), a w ciągu kolejnych miesięcy przetłumaczono go na 52 języki i sprzedano w ponad 125 mln egzemplarzy na całym świecie (dane z 2015 roku).  Popularność tej powieści szybko zauważyli producenci filmowi szybko wykupując prawa do ekranizacji. W role główne wcielili się Dakota Johnson oraz Jamie Dornan. Od tego czasu nastąpiła fala wydawania dzieł o tematyce erotycznej. Na dodatek, na życzenie fanów autorka trylogii "Pięćdziesiąt twarzy Greya" postanowiła stworzyć nową wersję powieści opowiedzianą z punktu widzenia Christiana. Teraz na jaw wychodzą kolejne informacje - E. L. James napisała kolejną powieść.

Dobry romans. Poznaj najlepsze książki o miłości na marzec 2020 >>

Autorka serii "Pięćdziesiąt twarzy Greya" zapowiada nową książkę!

Fenomen autorstwa E.L. James zmienił branżę czytelniczą (niektórzy twierdzą, że powstał nowy gatunek książek), czy tym razem będzie podobnie? Pod koniec 2017 roku pojawiły się informacje na temat kolejnej części cyklu "Darker: Fifty Shades Darker As Told By Christian.", ale najnowsza pozycja nie nawiązuje do "50 shades of Grey". Będzie to zupełnie inna historia o "Kopciuszku na miarę XXI wieku". Pisarka ujawniła, że zatytułowała ją po prostu "The Mister". Co jeszcze wiemy? W programie "Today" przyznała:

"Maxim i Alessia poprowadzili mnie przez fascynującą podróż. (...) Ich historia jest jak przejażdżka kolejką górską - pełna niebezpieczeństw i pragnień, która sprawi czytelnikom zadyszkę. Do ostatniej strony!"

Nowa książka E.L. James o historii miłosnej arystokraty Maxima Trevelyana i pięknej Alessii Demachi trafi do amerykańskich księgarni 16 kwietnia.