Austin Butler w nowej roli!

O nowej roli Austin Butler opowiedział w wywiadzie, którego udzielił gazecie The New York TimesZdradził w nim, że rozpoczął już intensywny trening walki na noże, aby jak najlepiej przygotować się do roli Feyd-Rautha. Wspomniana postać jest ulubionym bratankiem Barona Harkonnena (w tej roli Stellan Skarsgard) oraz bratem "Bestii" Rabbana (Dave Bautista). Jesteśmy bardzo ciekawi, jak Butler wypadnie w roli czarnego charakteru!

Zendaya i Timothée Chalamet powracają!

"To będzie intensywne" - tak opisał najnowszą część reżyser Denis Villeneuve. Rozmawiając z Variety, Villeneuve przyznał, że powrót na plan zdjęciowy bardzo go ucieszył. Zdradził również więcej szczegółów dotyczących fabuły i dobrze znanych nam z pierwszej części postaci, w które wcielili się Zendaya i Timothée Chalamet.

„Będziemy śledzić Timothée i Zendayę podczas ich przygód na pustyni. Tym, co najbardziej ekscytuje mnie w powrocie na Arrakis, to możliwość ponownego spędzenia czasu z tymi postaciami."

Dla aktorki, druga część ma być jeszcze większym wyzwaniem niż pierwsza, ponieważ jej rola będzie dużo bardziej wymagająca niż poprzednio.

"Dla Zendayi pierwsza część była jak obietnica. W drugiej części będzie miała bardzo znaczącą rolę” - powiedział reżyser.

Jeżeli chodzi o szczegóły filmu, Denis Villeneuve nie zdradził za wiele tajemnic. Przyznał jednak, że stworzenie drugiej część hitu, było dla niego wielkim wyzwaniem.

"Nie mogę nic powiedzieć o filmie - nie lubię mówić o projektach w trakcie ich realizacji - ale prawdopodobnie będzie to największe wyzwanie w mojej karierze, ponieważ jest jeszcze bardziej złożone niż pierwsza część” - przyznał reżyser.

„Diuna: Część 2”  będzie miała premierę 20 października 2023 roku.