Oba te elementy udało się połączyć w jesiennej odsłonie kolekcji weekend marki SOLAR. W roli głównej występuje jedyna w swoim rodzaju, trudna do uchwycenia, a przez to tak pożądana - zorza polarna nazywana również aurorą. 

Świetlisty spektakl w kolekcji aurora SOLAR weekend

Podróż to ważny i obecny od lat motyw inspirujący projektantki SOLAR. Marka miała okazję wesprzeć wyprawę na biegun północny grupy naukowców i artystów tworzących GOODNIGHT COLLECTIVE - będących równocześnie edukatorami zwracającymi uwagę na postępujące zanieczyszczenie nieba. Kolekcja aurora SOLAR weekend stała się więc naturalnym nośnikiem do budowania świadomości ochrony ciemnego nieba, a przez to ograniczenia negatywnego wpływu na faunę i florę, naturalnie przystosowaną do życia w ciemności.

 

Magnetyzujące zdjęcie autorstwa GOODNIGHT COLLECTIVE utrwalające ulotną, zmysłową grę świateł i kolorów na niebie, stało się inspiracją dla stworzenia dynamicznej i spójnej kapsuły weekend w sezonie jesień-zima 2023/2024. To magia, która doskonale oddaje piękno zorzy polarnych i ożywia niebo na tkaninach.

Kolekcja aurora SOLAR weekend j/z 23/24 / Mat. prasowe

Kolekcja aurora SOLAR weekend j/z 23/24 / Mat. prasowe

Projektantki SOLAR wykorzystały przede wszystkim odcienie zieleni. Pojawia się ona w małych detalach, ale też total lookach: od khaki po wyrazisty i zdecydowany neon. W opozycji stoi nocna, głęboka czerń, przypominająca rozgwieżdżone niebo. Ten duet doskonale oddaje tajemniczość i magię zorzy.

Kolekcja aurora SOLAR weekend j/z 23/24 / Mat. prasowe

Kolekcja aurora SOLAR weekend j/z 23/24 / Mat. prasowe

Wzory na ubraniach przypominają taniec światła na niebie - delikatne fale, skomplikowane linie i wirujące kształty. Wzrok kradną stylizacje właśnie z tymi autorskimi nadrukami, stworzonymi w oparciu o zdjęcie z wyprawy. Dodatkowo kolekcja aurora zachwyca precyzją i dbałością o szczegóły. W projektach zgrabnie przemycono detale w postaci naszywek, które wprost nawiązują do geograficznych oznaczeń wyprawy.

Kolekcja aurora SOLAR weekend j/z 23/24 / Mat. prasowe

Podobnie jak w zorzy, w kolekcji weekendowej SOLAR panuje transparentność i swoboda pod postacią codziennych, casualowych looków. Migrującą łunę światła, nawiązującą do lekkości zorzy, przypominają trykotowa bluzka z długim transparentnym rękawem oraz sukienka z siatki o nieregularnym przeszyciu z plisami. Dwustronna kurtka z nadrukiem zorzy to idealny kompromis między czymś wyrazistym a bardziej klasycznym.

Całość kolekcji dopełnia bogata oferta zimowych akcesoriów: zarówno szali i czapek w różnych tonacjach zieleni, jak i torbach na ramię w sportowej wersji mini i casualowej maxi.

Kolekcja aurora SOLAR weekend j/z 23/24 / Mat. prasowe

Zorza polarna jest bez wątpienia jednym z najbardziej spektakularnych zjawisk natury. Jej tańczące światła, pełne intensywnych barw, zachwycają i fascynują ludzi na całym świecie. To prawdziwa uczta dla oczu i duszy. Projektantki SOLAR, czerpiąc z magii tego niezwykłego zjawiska, stworzyły ubrania, które ożywiają niebo na tkaninach. Połączenie piękna natury i mody sprawia, że ubrania z kolekcji aurora SOLAR weekend są nie tylko osadzone w trendach, ale także wyjątkowe.