Ten kolor włosów króluje przez cały rok, a zwłaszcza latem. Niektóre z nas nie wyobrażają sobie innej koloryzacji. Tylko, który odcień blondu spisze się najlepiej? Propozycji jest wiele, ale ostatnim hitem jest farbowanie w stylu "Atomic Blonde". Od dawna lansuje je znana brytyjska gwiazda, a mianowicie (równie słynna) siostra Cary Delevingne, Poppy.

"Atomic Blonde" to najpopularniejsza koloryzacja tego lata. Wygląda świetnie u każdego - odcień lansują już znane Francuzki i Brytyjki

Blondy nadal są w cenie - i nie mówi nam o tym tylko nasza intuicja, mamy na to twarde dane. Wyszukiwanie haseł w Google związane z blondem wzrosły latem co najmniej o 60%. Za to hashtag #blondetransformation ma ponad 8,6 mln wyświetleń na TikToku. Nic dziwnego, że styliści fryzur tak chętnie wymyślają kolejne nazwy na twarzowe odcienie na jasne fryzury. Które są najbardziej w cenie? Najpopularniejsze są wyraziste, twarzowe barwy, ale dające naturalny, lśniący efekt. W te zasady wpisuje się właśnie "Atomic Blonde".

"To wielki powrót do mocnego blondu, ale z nowoczesnym akcentem" - podała fryzjerka Harriet Muldoon w rozmowie z brytyjskim Glamourem (efekty tego znajdziecie m.in. na serwisie magazynu). "Technika koloryzacji polega na tym, żeby włosy były w doskonałym stanie a kolor idealny." Teraz zamiast miodowego blondu jej odcień jest bardziej zimny - prawie jak u Charlize Theron, gdy aktorka zagrała w filmie "Atomic Blonde" w 2017 roku. 

Charlize Theron w filmie "Atomic Blonde"

Jak to wyszło? Zobacz efekt końcowy, czyli włosy w stylu "Atomic Blonde" u Poppy Delevingne:

Poppy Delevingne / screen stories @poppydelevingne/instagram.com

Podobny look rozsławiły już stylowe Francuzki i popularne paryżanki, takie jak Michaela Thomsen, Léa Jplf, czy Xenia Adonts. Wystarczy się nimi zainspirować:

Kosmetyki do włosów farbowanych