Z flagowymi modelami butów tak to już jest, że nie wychodzą z mody. Kultowy model Reebok Classic Leather kończy w tym roku 30 lat, ale nadal ma się dobrze i trzyma fason. Z okazji tej okrągłej rocznicy, marka przygotowała coś specjalnego dla fanów popularnych sneakersów.

Już 1 sierpnia światło dzienne ujrzy kolekcja „The City Classics”. Do pracy nad projektem zaproszono Stasha, uznanego nowojorskiego grafficiarza. Reebok wiedział, co robi, bo Stash nie jest nowicjuszem. Na swoim koncie ma współpracę z takimi markami jak Nike, Lacoste i Vans. Buty jego projektu cieszyły się dużą popularnością.

Dla Reeboka, Nowojorczyk zgromadził zespół 12 utalentowanych artystów graffiti z całego świata i powierzył im zadanie zinterpretowania kultowego modelu. Każdy członek zespołu, wykorzystując charakterystyczne elementy swojego miasta, stworzył projekt, który najlepiej oddaje autentyczną atmosferę miejsca, z którego pochodzi. "Każde miasto ma własną historię, a każda historia niesie ze sobą inny obraz i tą różnorodność pokazuje kolekcja The City Classics” - mówi Stash.

Oto lista artystów, ktorzy wzięli udział w projekcie: Wane(Nowy Jork), Eklips (Los Angeles), Pose (Chicago), Mad (Filadelfia), Tati (Miami), Totem (Atlanta), DA Flow (Mexico City), Sick Systems (Moskwa), Rae Martini ( Mediolan), Rimo (Tokyo), Monster (Paryż) i Swifty (Londyn). 

Chociaż na ulicach prym wiodą obecnie sneakersy Air Max, może warto wyłamać się z trendu i wybrać jeden z unikalnych modeli Reebok?

ZOBACZ kolekcję "The City Classics" marki Reebok >>

Iga Budzikowska