Z flagowymi modelami butów tak to już jest, że nie wychodzą z mody. Kultowy model Reebok Classic Leather kończy w tym roku 30 lat, ale nadal ma się dobrze i trzyma fason. Z okazji tej okrągłej rocznicy, marka przygotowała coś specjalnego dla fanów popularnych sneakersów.

Już 1 sierpnia światło dzienne ujrzy kolekcja „The City Classics”. Do pracy nad projektem zaproszono Stasha, uznanego nowojorskiego grafficiarza.Reebok wiedział, co robi, bo Stash nie jest nowicjuszem. Na swoim koncie ma współpracę z takimi markami jak Nike, Lacoste i Vans. Buty jego projektu cieszyły się dużą popularnością.

Dla Reeboka, Nowojorczyk zgromadził zespół 12 utalentowanych artystów graffiti z całego świata i powierzył im zadanie zinterpretowania kultowego modelu. Każdy członek zespołu, wykorzystując charakterystyczne elementy swojego miasta, stworzył projekt, który najlepiej oddaje autentyczną atmosferę miejsca, z którego pochodzi. "Każde miasto ma własną historię, a każda historia niesie ze sobą inny obraz i tą różnorodność pokazuje kolekcja The City Classics” - mówi Stash.

Oto lista artystów, ktorzy wzięli udział w projekcie: Wane(Nowy Jork), Eklips (Los Angeles), Pose (Chicago), Mad (Filadelfia), Tati (Miami), Totem (Atlanta), DA Flow (Mexico City), Sick Systems (Moskwa), Rae Martini ( Mediolan), Rimo (Tokyo), Monster (Paryż) i Swifty (Londyn). 

Chociaż na ulicach prym wiodą obecnie sneakersy Air Max, może warto wyłamać się z trendu i wybrać jeden z unikalnych modeli Reebok?

ZOBACZ kolekcję "The City Classics" marki Reebok >>

Iga Budzikowska