3. edycja wystawy Artshow wraca do Warszawy na wiosnę

Wiosenna odsłona Artshow to szereg aktywności dla entuzjastów sztuk pięknych. Organizatorzy zamienili trzy piętra warszawskiej Kamienicy Karskich przy ulicy Wiejskiej 19 w niezwykłą przestrzeń wystawową. W ramach Święta Sztuk Pięknych, bo właśnie taką nazwę nosi marcowa edycja, goście będą mieli okazję zapoznać się z pracami ponad stu współczesnych artystów i kilku cenionych galerii z całego kraju. Na liście nazwisk znaleźli się m.in. Edward Dwurnik, Katarzyna Kozyra, Dorota Nieznalska, Natalia LL, Ewa Partum, Zofia Kulik i Marek Okrassa. Zgodnie z tradycją w stolicy pojawią się autorzy większości obrazów, grafik, rzeźb oraz fotografii. Na miejscu odkryjesz więc młode talenty i poznasz uznanych mistrzów o ciekawym dorobku.

To jednak nie wszystko. W harmonogramie uwzględniono warsztaty, panele dyskusyjne, wykłady oraz pokazy malowania i rzeźbienia na żywo z Magdaleną „Maleną” Jankowską i Michałem Sołtanem, wokalistą znanym z „The Voice of Poland”. Co więcej, większość prezentowanych na Artshow obiektów jest wystawiona na sprzedaż. Jeżeli chcesz wzbogacić swoją kolekcję, możesz skorzystać z porady eksperta, porozmawiać z artystą i dokonać zakupu.

Festiwal filmów o sztuce pięknej i spotkanie z Agnieszką Grochowską

Dodatkowo między 2-5 marca atrakcje czekają w stołecznej Kinotece. Kino w PKiN zostało gospodarzem festiwalu filmowego poświęconego sztuce. „Chcemy pokazać, jak wiele twarzy ma sztuka i jak różnorodnych emocji może nam dostarczyć. Oprócz prawie 1000 obrazów, rzeźb i grafik nasi goście będą mogli oglądać także filmy” – zapowiada pomysłodawczyni przedsięwzięcia, Ewa Mierzejewska.

Twarzą Artshow Film Festival została Agnieszka Grochowska. Gwiazda również osobiście weźmie udział w wydarzeniu. „Połączenie różnych dziedzin sztuki jest dla mnie naturalne. My, artyści, wszyscy się nawzajem inspirujemy. Nie byłoby dobrego kina bez historii malarstwa. Dla mnie narzędziem działania nie jest płótno – jestem nim ja sama” – mówi aktorka, którą obecnie możemy oglądać w kinach w roli Pułkownikowej z historycznej produkcji „Kos”. W repertuarze znajdziecie wyselekcjonowane tytuły, takie jak „Apolonia Apolonia” „Twarze, plaże”, „Ile za sztukę?”, „The Square”, „Helmut Newton, Piękna i Bestia”. W oczekiwaniu na seans udajcie się na antresolę, gdzie swoje obrazy zaprezentują studenci Akademii Sztuk Pięknych.

Ekipa Artshow zaplanowała jeszcze jedną niespodziankę. Każdy, kto zakupi wejściówkę, stanie przed szansą wygrania interesującej nagrody. W instagramowym konkursie do zdobycia będzie wynajem nowego Lexusa LBX na okres 3 miesięcy. Bilety na wydarzenie są już dostępne na artshowevents.pl i kinoteka.pl.