W wyjątkowej przestrzeni Ufficio Primo w Warszawie po raz trzeci odbędą się targi sztuki, mody i designu z cyklu "Art Yard Sale". Wszystkie wystawione dzieła są na sprzedaż (często w specjalnych cenach) - od grafik i ilustracji, przez fotografie, aż do ubrań polskich projektantów (m. in. UEG, Ania Kuczyńska, Massada i Delikatessen). Wyjątkowo, z okazji Nocy Muzeów, wystawa i targi będą czynne nie tylko w dzień, ale także w sobotni wieczór (22.00-24.00). Drugą edycję targów odwiedziło około 22 tysiące gości, którzy przeznaczyli na zakup prac ponad 220 tysięcy złotych!

Jak mówi ceniona ilustratorka i organizatorka Art Yard Sale, Olka Osadzińska:

Goście targów będą mieli unikalną okazję do poznania artystów, wymiany opinii i kupienia prac bezpośrednio od twórców. Chcemy, by sztuka żyła i bawiła w domach, a nie w galeryjnych, muzealnych i bankowych magazynach. Umożliwiamy twórcom podzielenie się swoimi pracami z szeroką publicznością.

Oprócz samej Osadzińskiej w Ufficio Primo obecni będą m.in. wielokrotnie nagradzani graficy – Michał Łojewski, Dominik Cymer czy Edgar Bąk; najciekawsi polscy ilustratorzy – Magda Antoniuk (pracowała dla Gucci, Stelli McCartney czy Vogue), Marek Raczkowski, Jan Kallwejt, Przemysław Truściński, Ola Niepsuj oraz klasycy polskiego projektowania – Mieczysław Wasilewski i Piotr Młodożeniec. Nie zabraknie także fotografii najwyższej próby - zobaczycie m.in. prace Chrisa Niedenthala.

Data i miejsce:

18-19 maja 2013, Ufficio Primo, ul. Wspólna 62, Warszawa

Godziny otwarcia:

Sobota 18 maja: 12.00 - 18. 00 / 22.00 – 24.00 – Noc Muzeów w Ufficio Primo

Niedziela, 19 maja: 12.00 – 18.00

www.artyardsale.pl

Mecenas targów: Ufficio Primo

Partner ART YARD SALE UFFICIO PRIMO: Kulczyk Silverstein Properties

Projekt ekspozycji: MOOMOO Architects

Partnerzy: Galeria Raster, Artvolver

Organizatorzy: Olka Osadzińska, Sylwia Antoszkiewicz